reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Whatsapp Boomerang

Instagram’ın sevilen özelliği WhatsApp için geliyor

Instagram‘ın sevilen hareketli fotoğraf özelliği olan Boomerang, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp için de kullanıma sunulacak.

WhatsApp, dünyanın birçok ülkesinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olarak tanımlanabilir. Bununla beraber uygulamanın metinleri ve medyaları gönderme, birden fazla kullanıcıya yayın yapma, grup konuşmalarına katılma ve hatta kullanıcıların ses kaydı yapmalarını sağlama gibi birçok işlevi bulunuyor. Özellikle bünyesine kattığı yeni özellikler ile her geçen gün kullanıcı sayısını artıran mesajlaşma uygulaması, Instagram’ın sevilen “Boomerang” özelliği ile yeni bir form kazanıyor. Bu sayede 7 saniyelik videolardan hazırlayabildiğiniz Boomerang’lar ile çektiğiniz şeyleri daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Boomerang özelliği Instagram’ a ne zaman geldi? WhatsApp için ne zaman gelir?

Instagram üzerinde yaklaşık olarak 4 yıldır kullanılan Boomerang özelliği eğlenceli ”gif” benzeri hareketli fotoğraflar oluşturmanızı sağlıyor. Ya da diğer bir değişle kısa videolarınızın tekrar tekrar baştan başlayarak hareket etmesini sağlıyor diyebiliriz. Kullanıcılar tarafından çok sevilen bu özellik, Instagram için özel bir uygulama olarak tasarlandı. WhatsApp için gelecek olanda ise uygulamanın içine yerleşik bir şekilde mi gelir yoksa ayrı bir uygulama olarak mı sunulacak henüz bilmiyoruz. Ancak WhatsApp’ta bu özelliğin kopyalanmaması için farklı bir şekilde sunulacağı  düşünülüyor. Henüz net bir tarih verilmemiş olsa da platform yakında bu özelliğe kavuşabilir.

İşte WhatsApp’a geleceği ortaya çıkan Boomerang özelliğinin bir önizlemesi:

İlginizi çekebilir

1 yıldır kapatılamayan tehlikeli WhatsApp açığı