reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp Web

WhatsApp Web eğlenceli yeni bir özelliğe kavuşuyor!

En çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WhatsApp, web sürümünde eğlenceli bir özelliği test etmeye başladı.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp web sürümü için yeni bir çıkartma özelliği test ediyor. Şirketin bu yılın başlarında iOS, Android ve web sürümü için animasyonlu çıkartmaları test ettiği görülmüştü. Şimdi ise WhatsApp‘ın web uygulaması için üçüncü taraf çıkartmalarını test ettiği bildirildi. Mobil platformlarda kullanılan üçüncü parti çıkartmaları internet uygulamasına da getirmeyi planlayan WhatsApp, bu özelliğin yanı sıra senkronizasyon işlemlerine dair yenilikleri de web uygulaması için getirmeyi değerlendiriyor. Yeni özelliğe beta testlerinde karşılaştığını paylaşan WABetaInfo, özelliğin yakında tüm WhatsApp Web kullanıcılarına açılabileceğinin altını çiziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp yeni özelliklerle gelişiyor

Bu özelliğin dışında geçen hafta, WhatsApp’ın web uygulamasının yeni bir sürümü üzerinde çalıştığı ve kullanıcıların telefonlarını birbirine bağlamadan web sürümü çalıştırmalarına izin verileceği aktarılmıştı. Bu yeni adım ile telefonunuz kapalı olsa bile çalışacak olan yeni bir çoklu platform sistemi sunuluyor.  Ayrıca, yeni sürümle gelecek bu özellik, birden çok cihazda da uygulama hesabınıza erişmenize imkan vermek için yeni bir çoklu platform sistemiyle senkronize çalışacak.

Bu ay şirket tüm kullanıcıları için ‘Sıkça İletilen Mesaj‘ özelliğini denemeye de başladı . Sıkça İletilen Mesaj özelliği, WhatsApp’ın platformdaki sahte haberler ve yanlış bilgiler ile mücadele etme çabalarının bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Bu özellik esas olarak, birçok kez iletilmiş gri renkte vurgulanmış çift oklu bir mesajı gösterecek.

İlginizi çekebilir

WhatsApp’ta ve Telegram’da bulunan büyük güvenlik açığı