reklamı kapat

POPÜLER

Fresco Motors Reverie

2 saniyede 0’dan 100’e; Norveçli Fresco Motors Reverie ile tanışın

05 Ağustos 2019

Ülkesinin elektrikli otomobil alanındaki öncülerinden olmak isteyen Fresco Motors Reverie, çok ciddi performans değerleriyle dikkat çekiyor.

Elektrikli otomobil girişimleri arasında adını çokça duymadığımız isimlerin bir gün bunu değiştirmeyeceğini garanti etmek kesinlikle mümkün değil. İlk adımını atıp yatırımcı arayan markaların beklediklerini aldıktan sonra geldikleri noktaları günümüzdeki örneklerle görmek mümkün. Norveç merkezli bir girişim olan Fresco Motors da önümüzdeki süreçte adından çokça söz ettireceğine inandığımız isimler arasında. Elektrikli otomobillerin en çok tercih edildiği yerlerden birisi olan Norveç‘in kendi içerisinden çıkarttığı ilk marka olma yolunca ilerleyen ekip, yeni sedan modelinden bazı detaylarla karşımızda. Fresco Motors Reverie, sahip olduğu teknik özelliklerle en az tasarımı kadar akıllarınızda yer edinme iddiasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıklanan ilk teknik özellikleriyle Fresco Motors Reverie

Tasarım karakteri itibarıyla pek çoğumuzun aklına ilk andan itibaren Tesla’yı getiren Reverie, genel hatlarında ise bundan sıyrılmayı başaracak gibi. Aracın ebatlarına baktığımızda ise; 4.807 milimetre uzunluğa, 2.226 milimetre genişliğe, 1.401 milimetre yüksekliğe ve 2.746 milimetre aks mesafesine sahip olduğunu görüyoruz. Menzili konusunda şimdilik herhangi bir detayı verilmeyen otomobilin performans verileriyse gerçekten inanılmaz. 0’dan 100’e hızlanmasını sadece 2 saniyede tamamladığı söylenen Reverie’nin maksimumda erişebileceği hız ise 300 km/s olarak paylaşılmış durumda. Alternatif akım temelli elektrik motoru, 4 kademeli otomatik şanzımanı, taşınabilir batarya paketi ve kablosuz şarj desteği gibi niteliklerle donatılan Reverie’nin rezervasyon süreci bu hafta itibarıyla başlayacak. Fiyat bilgisi ise henüz paylaşılmayanlar arasında.