reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp kullanıcılarını sevindirecek güzel gelişme

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için kullanıcıları sevindirecek güzel gelişme gündeme geldi.

Sosyal medya devi Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, biliyorsunuz 2015 yılından bu yana tarayıcılar üzerinden kullanılabiliyor. WhatsApp Web altında sunulan bu hizmet, temelde telefonunuza bağlı olarak görev yapıyor. İşte bunun yakında değişeceği ortaya çıktı. Sağlam kanıtlara göre firma bir Universal Windows Platform (UWP) uygulaması geliştiriyor. Bu altyapıda kişilerin telefonları kapalı bile olsa Windows uygulaması üstünden iletişime devam edebileceği söyleniyor. Bu gerçekten oldukça kullanışlı görünüyor ve birçok kullanıcı tarafından uzun süredir talep ediliyor. Ne zaman geleceği bilinmeyen WhatsApp UWP uygulaması, popüler servis için çoklu platform dönemini başlatacak gibi duruyor. Bu da oldukça olumlu karşılanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp gelişmeye devam ediyor

Bu telefondan bağımsız süreci Mac tarafına da getirileceği söylenirken, uygulama dediğimiz gibi sürekli olarak yeni özelliklerle gelişmeye devam ediyor. Uzun zamandır hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen servis, birçok alternatife sahip olmasına rağmen popülerliğini kaybetmiyor. Her gün milyarlarca mesajın gönderildiği platform, sadece kişisel değil kurumsal alanda da aktif olarak kullanılıyor. Daha önce de söylediğimiz üzere e-posta’nın yerini alır hale gelen servis, temel yapısı koruyarak geleceğe yönelik adımların merkezine alınıyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın en yeni uygulaması