reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’ın Android kullanıcılarını sevindirecek yeni özellik

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için Android tarafında uzun süredir beklenen bir destek getirildi.

Advertisement

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp için iOS sonrası Android tarafında da parmak izi üzerinden güvenlik sistemi gelmiş durumda. Günümüzde biliyorsunuz parmak izi sensörü bulunmayan telefonların sayısı oldukça az. Bu açıdan hemen herkes için güzel görünen bu yeni sistem, Android tarafında güvenliği ciddi düzeyde artırıyor. iOS tarafında hem Touch ID hem de Face ID ile çalışan özellik, Android tarafında uygulamayı parmak iziyle kilitlemenize imkan tanıyor. Böylece telefonunuzu alan kişiler parmak iziniz olmadan hiçbir içeriğe ulaşamıyor. Uzun süredir betası süren özellik, kilitli durumda gelen çağrılara cevap vermenize imkan tanıyor. Yani çağrı geldiği zaman parmak izi kilidiyle uğraşmak gerekmiyor. Bu özellikle ekrana entegre sensörlü cihazlar için kilit bir detay olarak nitelendiriliyor. WhatsApp artık biyometrik güvenliğe daha çok önem veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için iPad uygulaması da geliyor

Firma bir Universal Windows Platform (UWP) uygulaması geliştiriyor. Bu altyapıda kişilerin telefonları kapalı bile olsa Windows uygulaması üstünden iletişime devam edebileceği söyleniyor. Ayrıca bir hesabın birden fazla cihaz üzerinde aynı anda çalışması için de çalışmalar yapılıyor. İşte bu çalışmalar bittiği zaman iPad uygulaması da resmi olarak kullanıma çıkacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Yakında gelecek Xiaomi Mi Watch akıllı saat