reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’ın Android sürümüne gelen faydalı yeni özellik

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için kullanıcıları sevindirecek güzel bir detay ortaya çıktı.

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, geliştirilmeye devam ediyor. Bu noktada popüler uygulamaya parmak izi üzerinden güvenlik sistemi gelmiş durumda. Günümüzde parmak izi sensörü bulunmayan telefonların sayısı oldukça az. Bu açıdan hemen herkes için güzel görünen bu yeni sistem, Android tarafında güvenliği ciddi düzeyde artıracak gibi görünüyor. Yeni altyapıda uygulama parmak iziyle kilitlenebiliyor. Böylece telefonunuzu alan kişiler parmak iziniz olmadan hiçbir içeriğe ulaşamıyor. Kısa süre önce çıkan 2.19.221 Android betasıyla kullanıma açılan özelliğin, yakında tüm Android kullanıcıları için aktif edileceği belirtiliyor. Güvenlik / gizlilik için çok faydalı olan özellik, kilitli durumda gelen çağrılara cevap vermenize de imkan tanıyor. Yani çağrı geldiği zaman parmak izi kilidiyle uğraşmak gerekmiyor. Bu özellikle ekrana entegre sensörlü cihazlar için kilit bir detay olarak nitelendiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için başka güzel gelişmeler de var

Firma bir Universal Windows Platform (UWP) uygulaması geliştiriyor. Bu altyapıda kişilerin telefonları kapalı bile olsa Windows uygulaması üstünden iletişime devam edebileceği söyleniyor. Bu gerçekten oldukça kullanışlı görünüyor ve birçok kullanıcı tarafından uzun süredir talep ediliyor. Ne zaman geleceği bilinmeyen WhatsApp UWP uygulaması, popüler servis için çoklu platform dönemini başlatacak gibi duruyor. Telefondan bağımsız sürecin Mac tarafına da getirileceği söylenirken, sunulan özellikler artmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın en yeni uygulaması