reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Project Scarlett Xbox

Microsoft’tan yeni Xbox için dikkat çeken açıklama!

Yazılım devi Microsoft, kod adı Project Scarlett olarak geçen yeni nesil Xbox için önemli açıklamalarda bulundu. Firma belirli konulara çok önem verdiğini aktardı.

Detaylarına burada yer verdiğimiz Sony PlayStation 5 karşısına çıkacak yeni nesil Xbox, çok merak ediliyor. Bu konuda GameSpot’a özel bir röportaj veren Microsoft’tan Phil Spencer, yeni konsolda özellikle yüksek kare hızları ve hızlı yüklemeye odaklanacaklarını açıklıyor. Bu her iki odak noktası da biliyorsunuz oyuncular için çok büyük önem arz ediyor. İlk olarak kişiler artık kısıtlı zamanlarını yükleme ekranlarıyla geçirmek istemiyor. Ayrıca yeni nesil bir konsoldan olması gerektiği gibi gerçekten yeni nesil grafikler bekleniyor. Bunları sağlayacaklarını ve bunu 60 fps altına inmeden yapacaklarını belirten Spencer, yeni model için heyecanı artırıyor. 4K 60 fps oyunculuğu gerçek kılacak izlenimi oluşturan konsolun, One X’ten tam dört kart daha güçlü olduğu da açıklanıyor. Biliyorsunuz Xbox One X şu an dünyanın en güçlüsü konumunda yer alıyor. Geriye dönük desteğinin de güçlü olacağı söylenen Project Scarlett, Xbox’ın mevcut kontrolcüleriyle de çalışacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil Xbox “Project Scarlett” hakkında teknik detaylar şöyle

E3 2019 kapsamında yapılan açıklamaya göre yeni konsolda gerçek zamanlı ray tracing ve 120 fps‘ye kadar destek bulunuyor. Beklenmedik şekilde 8K‘ya kadar destek vereceği de açıklanan konsol, gücünü özel tasarım (Zen 2 tabanlı) AMD işlemciden alıyor ve Navi grafik birimini bünyesinde barındırıyor. Yeni nesil konsol en büyük rakip PlayStation 5‘te de olacağı olduğu gibi SSD donanımıyla geliyor. Peki yeni nesil Xbox tam olarak ne zaman çıkacak? Açıklandığı kadarıyla yeni dönem 2020 yılının sonlarına doğru başlıyor.

İlgili Video