reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Xbox Project Scarlett

Microsoft’tan dikkat çeken buluttan Xbox açıklaması

Xbox dünyasının başındaki isim Phil Spencer, kısa süre önce geleceğe yönelik önemli bir açıklamada bulundu. Önemli bir beklenti rafa kalktı.

Microsoft, yeni nesil bir Xbox üzerinde aktif olarak çalışıyor. E3 2019 kapsamında duyurusu yapılan ve aşağıdaki teknik detayları paylaşılan Project Scarlett kod adlı konsol, firmanın yeni dönemdeki tek çözümü olacak gibi görünüyor. Hatırlarsınız daha önce Project Scarlett’in (Esas adı belli değil) oyunları internet üstünden aktaracak bir “mini” versiyona sahip olacağı konuşuluyordu. Bu versiyonun donanımsal olarak güçsüz olacağı ve bağlantılı olarak çok ucuz olacağı aktarılmıştı. Sadece oyunları Microsoft sunucularından ekranlara aktarma görevini üstlenecek denilen bu ilginç konsol, Phil Spencer‘in kesin açıklamasına göre gelmeyecek. Şimdilik böyle bir konsol üzerinde çalışmadıklarını belirten Spencer, yine de geleceği kapıyı tam olarak kapatmıyor. Artan internet hızları ve firmanın detaylarına burada ulaşabileceğiniz xCloud servisi, bu cihazın gelmesinin çok uzun sürmeyeceğini düşündürüyor. Ancak yine de böyle bir Xbox sürümünün 2021’den önce gelmesi kesinlikle beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil Xbox “Project Scarlett” çok merak uyandırıyor

Yeni konsolda gerçek zamanlı ray tracing ve 120 fps‘ye kadar destek bulunuyor. Beklenmedik şekilde 8K‘ya kadar destek vereceği de açıklanan konsol, gücünü özel tasarım (Zen 2 tabanlı) AMD işlemciden alıyor ve Navi grafik birimini bünyesinde barındırıyor. Yeni nesil konsol en büyük rakip PlayStation 5‘te de olacağı olduğu gibi SSD donanımıyla geliyor. Konsolun 2020 içerisinde resmi olarak tanıtılacağı söyleniyor.

İlgili Video