reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Windows Wireless Display

PC oyunlarını Xbox üzerinde oynama dönemi!

Yazılım devi Microsoft, kısa süre önce önemli bir güncelleme gerçekleştirdi. Bu güncelleme ile Windows ile Xbox platformları arasındaki bağ arttı.

Microsoft, geçen yıl Xbox özel oyunları Windows tarafına getirerek gerçekten şaşırtıcı bir hamle gerçekleştirmişti. Kısa süre önce ilginç bir adım daha atıldı. Güncellenen Wireless Display uygulaması ile artık PC oyunları Xbox’a aktarılabiliyor ve Xbox kontrolcüsü kullanılarak oynanabiliyor. Bu yapıyı kullanabilmek için kişilerin Wireless Display uygulamasını hem sistemlerine hem de konsola yüklemesi yeterli oluyor. Oldukça düşük bir lag ile çalıştığı belirtilen altyapı, koltuğuna uzanarak oyun oynamak isteyen Xbox sahipleri için güzel görünüyor. Bu altyapıda ilginç olarak klavye ve fare desteğini vermeyen firma, PC ile konsol oyunculuğunu iç içe sokmuş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft, Xbox One için farklı bir proje daha geliştiriyor

Firma geçtiğimiz dönemde Project xCloud servisini karşımıza çıkarttı. Bu servis temel olarak kişilerin Xbox oyunlarını internet üzerinden oynamasına imkan tanıyor. Xbox oyunlarını konsol dışına çıkararak telefon ve tabletlere getirmek isteyen firma, yeni servisini önümüzdeki yıl herkese açık şekilde test etmeyi hedefliyor. Daha önce Scarlett Cloud kod adıyla duyulan bu servis, oyunları direkt olarak Microsoft sunucuları üzerinden karşınıza getiriyor. Firma tarafından açıklandığı kadarıyla kişiler oyunları telefonlarına ya da tabletlerine bağladıkları standart Bluetooth Xbox kontrolcüsü ile oynayabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en güçlü konsolu