reklamı kapat

POPÜLER

Doctor Doom

Marvel’ın ilgilendiği Doctor Doom filminden ilk detaylar

Son iki senedir gündemde olan Doctor Doom filmine dair ilk detaylar ortaya çıktı. Bu detaylar projenin enteresan yanlarını ortaya koyarken yeni bir ihtimal doğuruyor.

Kısaca durumu özetlemek gerekirse X-Men karakterlerinin haklarına sahip 20th Century Fox pek çok filmle karşımıza çıktı. Şimdiye kadar izlediğimiz X-Men serisinin yanı sıra bu dünyanın en güçlü karakterlerinden Doctor Doom’un da beyaz perdeye taşınması planlanıyordu. Doctor Doom projesi iki sene kadar önce duyurulmuştu. Hatta bu filmi Fargo ve Legion dizileriyle tanınan Noah Hawley‘nin sinemaya uyarlaması bekleniyordu. Disney stüdyolarının 20th Century Fox’u almak için harekete geçmesiyle birlikte işler karıştı. X-Men dünyasına dair pek çok proje iptal edildi. Bu dünyada geçen son filmler X-Men Dark Phoenix ve New Mutants olacak. Ancak Noah Hawley’nin Doctor Doom projesi rafa kaldırılmadı. Aksine aynı projeye Marvel stüdyoları devam etmeyi planlıyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Noah Hawley geçtiğimiz günlerde Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige ile bir araya geldiklerini The Hollywood Reporter‘a anlattı. Ona Doctor Doom projesine devam edip etmediğinin sorulduğunu söyledi. Hawley cevap olarak “Devam etmeli miyim?” diye sorduğunu çünkü diğer X-Men projeleri gibi onun da iptal edilmesini beklediğini ifade etti.

Öte yandan Noah Hawley’nin geliştirdiği projede Doom’un kurgusal bir Avrupa ülkesi olan Latveria’nın üzerini bir kubbe ile kapatacağı, ardından kadın bir gazeteciyi ülkeye çağırarak neden böyle bir şey yaptığını anlatacağı ifade ediliyor. Filmin kahramanı süper güçleri olan bir karakter değil, sıradan bir insan olacak deniyor.

İlginizi çekebilir

Son Avengers Endgame fragmanı