reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10 Microsoft

Microsoft’tan oyun performans sorunlarına yönelik yeni Windows 10 güncellemesi

Yazılım devi Microsoft, kısa süre önce Windows 10 için KB4482887 kodlu bir güncelleme yayımlamıştı. İşte bu oyun performansını düşüren bu güncelleme için çözüm de geldi.

Microsoft tarafından gönderilen son aylardaki Windows 10 güncellemeleri ciddi sorunlar yaşatıyor. Bir sürümde kişisel dosyaların silinmesine kadar giden güncellemeler, bu sefer oyun performansını düşürdü. Evet doğru okuyorsunuz Windows 10 için çıkan KB4482887 sürümü, başta Destiny 2 olmak üzere birçok oyunda performan sorunu yaşanmasına neden oldu. Ancak neyse ki sorunu çözen KB4489899 güncellemesi kısa süre önce indirmeye sunuldu. İstenirse manuel olarak elde edilebilen ve mutlaka indirilmesi gereken güncelleme, söylendiği kadarıyla performansı olması gerektiği hale getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft, sorunlu Windows 10 güncellemeleri için güzel duran başka bir adım daha atıyor

Son dönemde bu konuda ciddi sorunlar yaşayan firma, çözüme yönelik bir sistem geliştiriyor. Gelen bilgilere göre işletim sistemi artık sorunlu güncellemeleri otomatik olarak silebilecek. Silinen güncellemenin 30 gün içerisinde geri yüklenmesini engelleyecek Microsoft, böylelikle yaşanan sorunları kullanıcıları perişan etmeden otomatik olarak çözmek istiyor. Güncelleme konusunda çok büyük eleştiriler alan firma, en azından bu hamlesiyle süreci “normal kullanıcılar” için daha iyi hale getiriyor. Bu hamlenin arkasında üçüncü parti isimlerin donanım / yazılımları nedeniyle ortaya çıkan sorunları çözmek de yer alıyor. Firmaların güncelleme ile gelen sorunu 30 gün içerisinde çözmesi gerekiyor. Bu sağlandığı zaman güncelleme yeniden otomatik olarak gelecek deniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni Surface modellerinden