reklamı kapat

POPÜLER

ok

Oklu saldırıdan cep telefonu sayesinde kurtuldu

Avustralya’da yaşayan bir adam cep telefonu sayesinde ölümden döndü.  Kurban, New South Wales eyaletindeki küçük Nimbin kasabasında ok ve yay taşıyan bir saldırganla tartışmaya girdiğini ve cep telefonu sayesinde ölümden döndüğünü belirtti.

Saldırganın fırlattığı okun cep telefonunu deldiğini söyleyen adam,  olayı yüzündeki kesiskle atlattığını söyledi. Polis ifadesinde her iki ismin de birbirini tanıdığı ve olayın hangi sebepten ötürü çıktığı ise henüz ortaya çıkmadı. Kurban, tartışmayı görüntülemek için cep telefonunu kaldırdığı anda saldırgan oku fırlattı ve telefon oka kalkan oldu. Polisin verdiği bilgiye göre 43 yaşındaki adı açıklanmayan adam ve ok ile yay taşıyan saldırgan arasındaki tartışma evnin önünde başladı.

39 yaşındaki saldırganın olay yerinde tutuklandığını belirtelim. Adamın saldırı ve mülke zarar verme suçlarından gelecek ay yargılanmaya başlanacağı ifade ediliyor. Oklu saldırıdan cep telefonu sayesinde kurtulan Avustralyalı adamın 43 yaşında olduğunu ve bu olaydan ötürü şanslı olduğunu da söyleyebiliriz.  Cep telefonları haricinde akıllı saatlerde kullanıcıların hayatlarını kurtarıyor. Apple’ın kısa bir süre önce satışa sunduğu Apple Watch Series 4 hayat kurtarmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kısa bir süre önce Apple Watch da hayat kurtarmıştı

Apple Watch Series 4, düşme algılama özelliğiyle bir kişinin hayatını kurtardı. İsveç gazetesi Aftonbladet’nin aktardığı habere göre İsveç’te yaşayan bir kişi Apple Watch Series 4 sayesinde hayatı kurtulmuştu. 34 yaşındaki bir kişi, sırtına saplanan keskin ağrı nedeniyle fırının yanında yere devrilmişti. Akıllı saat sayesinde yardım çağrısında bulunabileceğini söyleyen kişi, hareket edemez hale geldiğinde Apple Watch Series 4’ün acil servis numarasını aramayı önerdiğini dile getirmişti. Acil servisi aramak yerine sürünerek oturma odasına gittiğini söyleyen 34 yaşındaki adam, oradaki telefonundan yakında oturan kayınvalidesini aradığını ifade etmişti.

 

İlginizi çekebilir

Apple Watch Series 4’ün tanıtım videosu