reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro göz alıcı yeni rengiyle karşımızda

26 Mart tarihinde tanıtılacak Huawei P30 Pro, çok dikkat çekici sıcak bir renge de sahip olacak. İşte bu renk tüm açılarıyla karşımızda bulunuyor.

Advertisement

Gerçekten çok merak edilen Huawei P30 Pro, yeni bir renk seçeneğiyle daha gündemde bulunuyor. Bu sızıntıyı yapan Roland Quandt tarafından kırmızı denilen ancak daha çok turuncu tonda olan “Sunrise” isimli renk seçeneği, oldukça dikkat çekecek gibi görünüyor. Sadece Pro’ya özel olacağı belirtilen bu yeni renge ek olarak telefonun üst ve alt bölümleri de ortaya çıkmış durumda. Buna göre P30 Pro’da bir 3.5 mm kulaklık girişi yer almıyor. Aşağıda görebileceğiniz üzere üst ve alt kısımları düz tasarlanan model, burada bir kızılötesi verici de barındırıyor. P30 modelinde ise Pro’dan farklı olarak 3.5 mm kulaklık girişi bulunuyor, bir kızılötesi verici yer almıyor. Kısa süre önce 10x kamera örneklerini gördüğümüz Huawei P30 Pro, ana performans konusunda Galaxy S10 ailesinin gerisinde kalıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro, P30 ve P30 Lite hakkında teknik olarak neler biliyoruz?

Huawei P30 Pro arkasında dikey olarak konumlandırılmış üçlü kamera sistemi yer alıyor. Bu üçlü kameranın hemen yanında ise flaş ve üç boyutlu algılama amacıyla ToF sensörü yer alıyor. Modeldeki kamera sisteminin merkezinde 1/1.8 inç boyuta sahip 38 megapiksel Sony IMX607 sensör yer alıyor. Huawei P30’un arkasında ise üçlü kurulum yer alıyor. Burada ise Mate 20 Pro’da da kullanılan kamera modülü yer alıyor deniyor. Huawei P30 Pro‘da 6,5 inç, P30 modelinde ise 6,1 inç OLED ekran yer alıyor. İki telefona da 2018 sonunda tanıttığı Kirin 980 işlemci ile güç verecek denilen firmanın, normal modele 8 GB, Pro modele ise en üst seviyede tam 12 GB RAM koyacağı söyleniyor.

Huawei P30 Lite ise su damlası çentikli bir tasarıma sahip. Oldukça ince çerçevelerinin olduğu söylenen telefon, bünyesinde 6 inç boyutunda Full HD+ bir LCD ekran taşıyor. Gücünü Kirin 710 işlemciden alacağı söylenen modelin, arkasında üçlü kamera kullanılacak deniyor. Burada 20 megapiksel + 16 megapiksel + 2 megapiksellik bir kurulum bizleri bekliyor.

İlginizi Çekebilir

P30 ailesi hakkında oldukça heyecanlandıran model P20 Pro