reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple imzalı video servisiyle ilgili önemli gelişme

Apple’ın önümüzdeki günlerde tanıtmaya hazırladığı video servisiyle ilgili önemli detaylar açığa çıktı.  Apple’ın ilk etapta video servisinde birtakım sıkıntılar yaşayabileceği belirtiliyor.

Şirketin henüz HBO, Showtime ve Starz gibi şirketlerle anlaşma yapmadığı, görüşmelerin halen sürdüğü ifade ediliyor. Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple’ın HBO, Showtime ve Starz gibi şirketlerle anlaşmaya yakın olduğunu söylüyor. Apple orijinal video içeriklerine para harcasa da video servisinin yayına girmesiyle bu içeriklerin hazır olmayacağı dile getiriliyor. 25 Mart’ta gerçekleştirilecek etkinlikte Apple’la anlaşma sağlayan bir çok şirketin etkinliğe katılacağı da söyleniyor. Bloomberg, servisin iOS ve Apple TV’deki Apple TV uygulaması içinde olacağı konuşuluyor.

Şirketin video servisi 25 Mart’ta tanıtılsa da servisin yaz aylarına veya sonbahara kadar yayına girmeyeceği belirtiliyor. Apple’ın özel video içeriklerin çekimlerine başlayıp başlamadığı ise henüz belli değil. Şirketin video servisini yayına alması büyük bir ihtimalle bu içerikler hazır olduğunda olacağa benziyor. Video servisinde Apple isminin geçmesi video servisinin kesinlike başarılı olacağı anlamına gelmiyor. Çünkü Apple’ın rakipleri büyük yatırımlar yaparak video servislerini geliştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney’in de video servisi yolda

Bir de gelecek yılın sonunda Disney’in video servisini kullanıma sunacak olması Apple’ın sıkı çalışması gerektiğini gösteriyor. Tek başına bir uygulama şeklinde olabileceği gibi standart TV uygulaması içine de dahil edilebileceği belirtilen Apple imzalı video servisinde Apple’a ait özel içeriklerin olması bekleniyor. Şirket bu konuda da özenli çalışmasını sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone Xs ile çekilmiş kısa film