reklamı kapat

POPÜLER

Apple-TV+-HBO

Netflix’e gözdağı: Apple’dan Apple TV+ için büyük transfer

Henüz Türkiye’de kullanılmayan Apple TV+ ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Apple’ın Netflix‘e rakip olarak geliştirdiği video servisi Apple TV+ önemli bir ismi bünyesine kattı.

Daha önceden HBO’da CEO’luk görevi üstlenen Richard Plepler, bundan böyle Apple TV+ içeriklerine destek verecek. Game of Thrones, The Sopranos ve Big Little Lies gibi popüler yapımlarda da imzası bulunan Richard Plepler, HBO’dan geçtiğimiz yıl ayrılmıştı.  HBO’da önemli işlere imza atan Plepler’ın yapım şirketi Eden Productions ile video servisi için içerik hazırlayacağı belirtiliyor. Geçtiğimiz kasım ayında başlayan görüşmeleri başladığı ve kısa bir sürenin ardından Plepler ile Apple’ın anlaşma sağladığı dile getiriliyor.

Plepler HBO’dan ayrılmasının ardından açıklamada bulunmuştu. HBO’da çok iyi bir dönem yaşadığını belirten Plepler, bu dönemin tekrarlanmasının mümkün olmadığının farkına vardığını ve bu durumu tekrarlamayı denemeyi istemediğini dile getirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple TV+ önemli yapımlara ev sahipliği yapıyor

Apple’ın kanal desteğinin yanı sıra, abonelik sistemiyle platforma eklenecek olan yeni hizmetin bedeli ise şimdilik belli değil. Açıklanan özel içerik sayısı da hayli az. Steven Spielberg’ün imzası bulunan Amazing Stories, Jennifer Aniston/Reese Witherspoon’lu The Morning Show, Jason Momoa’nın başrolünü üstlendiği See, Little America, Helpsters ve Little Voice serviste dikkat çeken programlar arasında yer alıyor.

İlginizi çekebilir

Video servisini tanıtımı