reklamı kapat

POPÜLER

apple_tv+

Apple TV+’ın Türkiye’deki isim hakkı belli oldu

Apple dün gerçekleştirdiği etkinlikte yeni video servisi Apple TV+’ı tanıtmıştı. Apple’ın video servisini tanıtmasının ardından Türkiye’deki kullanıcıların kafasında soru işareti oluşmuştu.

Bunun sebebi ise Apple TV+’ın isminin Turkcell TV+ ile aynı olması. Bu konu hakkında açıklık getiren Turkcell, TV+’ın Türkiye’deki isim hakkının Turkcell’de olduğunu belirtti. Habertürk’ten Necdet Çalışkan, Turkcell Dijital Medya ve Eğlence Direktörü Barış Zavaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi. Turkcell Dijital Medya ve Eğlence Direktörü Barış Zavaroğlu, “Türkiye’de TV+’ın isim hakkı bizde. Apple da bu yeni servisiyle buraya geldiğinde, bu markanın zaten alınmış olduğunu görecek. Logo bile neredeyse aynı, biz büyük onlar küçük harfle yazıyor” dedi.

Turkcell mühendislerinin 2014’te geliştirdikleri TV+ ile 3,6 milyon kullanıcıya ulaştıklarını belirten Zavaroğlu, “Apple’ın dünkü lansmanı tamamen tesadüf oldu. Ama bizim için iyi oldu. Bu alandaki stratejimizin ne kadar doğru olduğunu gördük. TV+’ı önümüzdeki dönem daha fazla duyacaksınız” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix’e rakip Apple TV+ ne gibi deneyim sunuyor?

Apple’ın kanal desteğinin yanı sıra, abonelik sistemiyle platforma eklenecek olan yeni hizmetin bedeli ise şimdilik belli değil. Açıklanan özel içerik sayısı da hayli az. Steven Spielberg’ün imzası bulunan Amazing Stories, Jennifer Aniston/Reese Witherspoon’lu The Morning Show, Jason Momoa’nın başrolünü üstlendiği See, Little America, Helpsters ve Little Voice serviste dikkat çeken programlar arasında yer alıyor.

İlginizi çekebilir

Apple TV+’ın tanıtımı