reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple’dan beklenen sürpriz duyuru geldi: “Şimdi şov zamanı!”

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce beklenen bir duyuruyu resmi olarak gerçekleştirdi. Firmanın merak edilen yeni servisi çok yakında karşımıza çıkıyor. Firma şimdi şov zamanı diyor..

Apple, dakikalar önce 25 Mart tarihinde bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu. Park içerisindeki Steve Jobs merkezinde yapılacak etkinlik kapsamında ne tanıtılacağı elbette açıklanmıyor. Ancak kaynaklar bu etkinlikte uzun süredir beklenen Apple video servisinin tanıtılacağını belirtiyor. Bu konuda ciddi çalışmalar yapan firma, Netflix’in öncü olduğu bu yeni dönemde de aktif olarak yer almak istiyor. Music servisi ile Spotify’ın karşısına güçlü bir seçenek çıkaran firma, bunu video tarafında da devam ettirmek istiyor. Sadece Apple cihazlara özel olacağı söylenen servisin (Kesin değil), başta her ülkeye açık olması beklenmiyor. Video servisi için ciddi yatırım yapan ve özel içerikler ürettiren teknoloji devinin, etkinlikte bazı donanımlarını da tanıtma ihtimali bulunuyor. Burada yeni AirPods ilk akla gelen cihaz konumunda yer alıyor. Aynı zamanda iki yeni iPad modeli de beklentiler arasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 iPhone modelleri ise şöyle olacak

Yaz sonunda görücüye çıkacak 2019 iPhone ailesi bildiğiniz üzere 2018’de de olduğu gibi üç farklı modelden oluşuyor. Bunların 5,8 inç OLED ekranlı iPhone XI, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone XI Max ve 6,1 inç OLED ekranlı iPhone XR 2019 olduğu söyleniyor. Sırasıyla 999 dolar, 1.099 dolar ve 750 dolar fiyat etiketleriyle raflardaki yerini alacak telefonlar, ortaya çıkan yeni bilgilere göre su altında da rahatlıkla kullanılabilecek. Bu teknoloji için uzun zamandır çalıştığı bilinen firma, çıkışı bu yıl yapacak gibi görünüyor. 2019’da bir 5G iPhone modeli satışa sunmayacağı da söylenen teknoloji devi Apple, modellerinin tasarımını da değiştirmek haberleriyle gündeme geliyor.

İlginizi Çekebilir

Sektörün geleceğini oluşturan modellerden Samsung Galaxy Fold