reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple tarafından ücretli bir “Podcast” servisi de mi geliyor?

20 Nisan tarihinde yani yarın Spring Loaded isimli bir Apple etkinliği yapılacak. İşte bu etkinlik kapsamında firmadan yeni bir ücretsiz servis daha gelebilir.

Donanım ağırlıklı bu 20 Nisan Apple etkinliğinde birçok yeni ürün bekleniyor. Bunlar arasında AirTags, yeni AirPods, yeni iMac ve yeni iPad Pro‘lar yer alıyor.

Kaynaklara göre firmadan Spring Loaded kapsamında ücretli bir “Podcast” servisi de gelebilir. Bu yüzde 100 kesin değil ancak bu konuda çok sağlam işaretler var.

Hatta iOS 14.5 içerisinde de buna yönelik değişikliklerin olduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Apple’ın biliyorsunuz artık birden çok servisi yer alıyor ve bunlardan çok büyük para kazanıyor.

Music ve Arcade sonrasında en son Fitness+ ile karşımıza çıkan teknoloji devi, son dönemde popülerliği çok artan Podcast ile de hem kendisi hem de içerik üreticiler için yeni bir gelir kapısı oluşturacak gibi görünüyor.

Podcast’lerin elbette Türkiye’de de çok popüler olduğunu belirtelim. Bu açıdan Apple’ın Podcast servisi de yüksek ihtimalle Türkiye’de aktif edilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

20 Nisan Apple etkinliği için beklenti biraz düşük seviyede yer alıyor

Bu etkinlik hakkında kısa süre konuşan firmaya yakın sağlam kaynak Mark Gurman, etkinlikte karşımıza “ileri derece yenilikçi” veya “olağanüstü” hiçbir şeyin çıkmayacağını aktarmıştı. Gurman’a göre Apple, karşımıza büyük bir sürpriz çıkarmayacak ve sadece mevcut ürünlerini biraz daha iyi hale getirecek.

Apple, etkinlik kapsamında düşük bir ihtimal de olsa bir AR / VR / Karma başlık duyurusu da yapabilir. Ancak bu duyuru sadece “geliştirme duyurusu” olarak kalabilir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle test ediyor