reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Project xCloud mini Xbox

Project xCloud için uygun fiyatlı “mini Xbox” müjdesi!

Yazılım devi Microsoft, gösterimini daha önce yaptığı Project xCloud servisi için özel bir Xbox geliştiriyor gibi görünüyor.

Microsoft, geçen sene alanın geleceğini gözler önüne seren Project xCloud servisini görücüye çıkarmıştı. Bilmeyenler için bu servis kişilerin Xbox oyunlarını internet üzerinden oynamasına imkan tanıyor. Oyunları konsol dışına çıkararak telefon ve tabletlere getirmek isteyen firma, burada özel bir donanım da sunacak gibi görünüyor. Çünkü sağlam kaynaklara göre Microsoft, Project xCloud için 60 dolar fiyat etiketine sahip bir “mini Xbox” üzerinde çalışıyor. Bu konsolun hakkında henüz daha fazla bir detay bulunmuyor. Ancak konsolun oyunları internet üzerinden oynatmaya odaklandığı ve bu yüzden de güçlü bir donanım taşımadığı düşünülüyor. Pazara 60 doların altında gelebileceği de söylenen konsolun, oldukça ufak boyutlu olacağı tahmin ediliyor. Beraberinde bir kontrolcünün gelmeyeceği söylenen konsol, kağıt üzerinde bazıları için gerçekten güzel görünüyor. Gelecekte sağlam internet bağlantısına sahip kişiler için yeni konsol almak, normal bir oyun almak kadar kolay olacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Project xCloud ile yeni bir Xbox dönemi başlıyor

Oyun firmalarına ekstra bir yapım işi çıkarmayacak Project xCloud altyapısı, bu açıdan yeni çıkacak her oyun tarafından desteklenecek. Firma tarafından daha önce açıklandığı kadarıyla kişiler oyunları telefonlarına, tabletlerine ya da mini Xbox’a bağladıkları Bluetooth Xbox kontrolcüsü ile oynayabilecek. Buna ek olarak özellikle tabletler için özel bir “dokunmatik arayüz” yapısı da geliştirildiği duyuluyor. Bulut oyunculuğu konusunda Google Stadia yalnız kalmayacak gibi duruyor.