reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Android

Xbox oyunlarını Android cihazlara aktaran uygulama [İndir]

Yazılım devi Microsoft, kısa süre önce Xbox Game Streaming uygulamasını Android için indirmeye sundu. Xbox oyunlarını Android telefona aktarma dönemi başladı.

Microsoft son dönemde sık sık Project xCloud altyapısı ile gündeme geliyor. Bu gelmeden karşımıza çıkan ise firmanın Sony’nin PS4 Remote Play sistemine geç kalan cevabı Xbox Game Streaming oluyor. Bu uygulama temel olarak Xbox’ta açtığınız oyunu Android telefon ya da tabletinize internet üstünden aktarıyor. Bunu konsolu ve mobil cihazı bağladığınız ortak WiFi ağı üstünden gerçekleştiren sistem, söylendiği kadarıyla güçlü bağlantıda sorunsuz bir oyun deneyimi sunuyor. Android cihazlara bağlanacak kontrolcü ile oyun deneyimini monitörlerin / televizyonların dışına çıkaran altyapı, gerçekten oldukça kullanışlı görünüyor. Direkt olarak buradan indirilebilen uygulama, ücretsiz olarak görev yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox ile bağlantısı olmayan Project xCloud tamamen başka bir altyapı

Bu servis kişilerin Xbox oyunlarını direk olarak internet üzerinden oynamasına imkan tanıyor. Burada oyunlar sizde değil Microsoft’un sunucularında çalıştırılıyor. Oyunları konsollardan bağımsız hale getirerek telefon ve tabletlere getirmek isteyen firma, bu servis ile özellikle Google Stadia karşısına çıkıyor.  Oyun firmalarına ekstra bir yapım işi çıkarmayacak denilen Project xCloud altyapısı, bu açıdan yeni çıkacak her oyun tarafından desteklenecek deniyor. Başta sadece mobil taraf için Android cihazlara özel olacak servisin, fiyatı ve çıkış tarihi tam olarak bilinmiyor. Ancak çıkışın çok gecikmeyeceği düşünülüyor.

İlgili Video