reklamı kapat

POPÜLER

Samsung One UI 2 Android 10

Samsung telefonlara gelecek Android 10 temelli One UI 2’yi gözler önüne seren video [İzle]

Samsung, genel olarak çok beğenilen One UI arayüzünün yenisi için hazır. İşte Android 10 temelli One UI 2’yi gözler önüne seren video.

Samsung One UI, uzun zamandır yeni nesil cihazlarda aktif olarak yer alıyor. Normal modeller yanında katlanabilir akıllı telefonları da odağına alan bu arayüz, çok sade bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Esasen büyük ekranların getirdiği zorluklara özel hazırlanan bu arayüz, bu açıdan birçok önemli içeriği ekranın üzerinde değil daha kolay erişilen orta ve alt bölümüne topluyor. Bunun üzerine çok duran firma, gerçekten çok kullanışlı bir yapı kurmuş durumda. Bizim de test etme şansı elde ettiğimiz birçok büyük ekranlı cihazı tek elle rahat kullanılır hale getiren arayüz, biliyorsunuz birçok alanda yuvarlatılmış tasarım öğeleriyle donatılmış ve koyu arayüz moduyla dikkatleri üzerine çekiyor. Tüm arayüze entegre edilen koyu arayüz modu, AMOLED ekranlı modellerde harika bir deneyim sunuyor.

İşte bu arayüz için ikinci sürüm yani One UI 2 de karşımızda bulunuyor. SDC 2019 kapsamında tanıtılan yeni One UI, ilk sürümden çok da farklı değil. Belirli tasarım unsurları göze daha güzel gelecek şekilde güncellenen arayüz, bu sefer dikkat dağıtan detayları ortadan kaldırma konusunda daha iyi görünüyor. Firmanın buna özellikle çalıştığı ve birçok unsuru sadeleştirdiği açıklanıyor. Ses göstergesi dahil birçok arayüz göstergesini ufaltan şirket, arayüzün artık daha doğal bir kullanım sunduğunu da aktarıyor. Tek elle kullanımı daha da kolay hale getirmesi sevindiren sürüm, birçok simgede daha canlı renkler kullanıyor. Hareketli simgeler taşıyan ve koru arayüzü daha fazla yere / uygulamaya genişleten Samsung One UI 2, genel olarak kullanıcı deneyimini artırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 temelli Samsung One UI 2 birçok cihaza gelecek

Ancak şimdilik 2019’da satışa çıkan amiral gemileri haricinde hangi cihazların yeni sürüme geçeceği bilinmiyor. Samsung Android 10 konusunda çalışıyor ancak çıkış takvimi konusunda geniş çaplı bir paylaşım yapmıyor.

İLGİLİ HABERLER