reklamı kapat

POPÜLER

2020 Toyota Raize

Tasarımda RAV4 çizgileri; 2020 Toyota Raize ilk görselleriyle gündemde

Kendi ülkesinde düzenlenecek olan tanıtımı öndesinde çok ciddi bir sızıntıyla karşımıza çıkan 2020 Toyota Raize, minik RAV4 olarak nam salmaya başladı.

SUV pazarının güçlenmesiyle birlikte markaların kısa sürede sınıf atlattığı kompakt sınıfta çok ciddi oyunculardan bahsedebiliyoruz artık. Yavaş yavaş hibrit seçeneklerin de dahil olduğu bu opsiyonlar, kullanıcıları tasarımlarıyla da cezbetmeyi başarıyor. 2020 Toyota Raize de, abisi RAV4‘ten aldığı tasarım karakteriyle rekabette yeni bir perde açmaya çalışacak. 5 Kasım‘da Japonya’da düzenlenecek olan tanıtımı öncesinde yerel basında sızan fotoğraflarıyla gündeme gelen model, Rush modelinin yerine bayrağı devralmaya hazırlanıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Toyota Raize kokpit detayları da sızıntılar arasında

Toyota Raize’nin detaylara yansıyan görsellerine bakıldığında ön bölümümdeki RAV4 yapısı, ona neden “minik RAV4” denildiğini kanıtlar nitelikte. Burada kendisini çok baskın şekilde hissettiren ızgara ve köşeli yapının hakim olduğu genel mimari işin karakteristiğini oluşturacak gibi görünüyor. Gövde üzerinde kullanılan plastik destekler de, hafif arazi desteğinin habercisi konumunda. Ebatları gereği C-HR’ın altında konumlacak olan modelin 3.995 metre uzunluğa, 1.620 milimetre genişliğe 1.695 milimetre yüksekliğe ve 2.525 milimetre aks mesafesine sahip olacağı da yine basında karşımıza çıkanlar arasında. Raize’nin yaklaşık 370 litrelik bagaj hacmi vadedeceği de yine dikkatimizi çekiyor. Modelin kaputunun altında ise ilk adım için 1.0 litrelik üç silindirli bir ünite ön plana çıkarılıyor. Yaklaşık 100 beygir güç ve 140 Nm tork üreteceği söylenen bu motorun 6 ileri manuel ve CVT ile kombin edilmesi gündemde. Raize’de dört tekerlekten çekişli altyapı seçeneğinin de konuşulduğunu görmek yine dikkat çekecenler arasında. Önümüzdeki günlerde daha da netleşecek süreçle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Toyota RAV4 çarpışma testi

İLGİLİ HABERLER