reklamı kapat

POPÜLER

captain marvel

Thor yönetmeninin Captain Marvel ve Valkyrie isteksizliği

Marvel izleyicileri Avengers Endgame’in ardından Captain Marvel ve Valkyrie karakterlerini birlikte görmek istiyor. Thor Love and Thunder‘ı yönetecek olan Taika Waititi ise bu konuda isteksiz. Fakat tahmin edilenden farklı bir sebeple.

Avengers Endgame filminde bir araya gelen Captain Marvel ve Valkyrie karakterleri son zamanlarda izleyicilerin odağında yer alıyor. Marvel hayranları bu karakterlerin MCU’daki ilk LGBT+ temsilcisi olabileceğini düşünüyor. Onların arasında yaşanacak bir yakınlaşma veya ikilinin bir ilişkiye başlama ihtimali bir kesim tarafından fazlasıyla talep edilen bir şeye dönüştü. Bu sebeple gözler Thor Love and Thunder filmine çevrilmiş durumda. Çünkü serinin dördüncü filminde Valkyrie’nin beyaz perdeye döneceğini biliyoruz. Fakat filmin yönetmenliğini üstlenen Taika Waititi hayranların bu isteğini yerine getirme konusunda isteksiz. Eğer her isteneni yaparlarsa filmlerin asla sürpriz faktörüne sahip olmayacağına inanıyor.

Thor yönetmeninin açıklaması

“İnsanların Marvel filmlerine dair isteklerini bu denli şiddetle dile getirmesi biraz tehlikeli. Çünkü genelde işler izleyicilerin istediği gibi ilerlemiyor. Elbette bir noktaya kadar hayranların isteklerine kulak vermek istiyoruz. Fakat tamamen hayranların isteklerine göre inşa edilen filmler çekmek de istemiyoruz. Çünkü o zaman yaptığımız işin bir anlamı kalmıyor. Asıl amaç izleyicileri şaşırtabilmek.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öte yandan Captain Marvel ve Valkyrie arasında bir ilişki yaratmanın da bunu sürdürmenin de çok kolay olmadığını kabul etmemiz gerek. Karakterlerden biri Thor serisine, diğeri kendi dünyasına ait. Genel olarak Marvel filmleri ilişkileri sürdürme konusunda büyük sıkıntı yaşıyor. Valkyrie ve Captain Marvel’ınki ise diğerlerinden çok daha zor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı

İLGİLİ HABERLER