reklamı kapat

POPÜLER

kadın thor

Marvel stüdyolarından Natalie Portman’lı kadın Thor sürprizi

Marvel stüdyoları Avengers Endgame sonrası planlarını San Diego Comic Con’da duyurdu. Bunlardan en dikkat çekici olanı ise Natalie Portman’ın kadın Thor olarak karşımıza çıkmaya hazırlanması.

Bildiğiniz gibi Marvel kısa bir süre önce Thor 4 filminin yolda olduğunu açıklamıştı. Bu sayede Thor’un MCU’da en fazla solo filme sahip kahraman olacağı anlaşılmıştı. San Diego Comic Con ile birlikte bu projeye dair ilk detaylar gün yüzüne çıktı. Örneğin filmin tam ismi Thor: Love and Thunder olacak. Yönetmen koltuğunda Taika Waititi oturacak. Oyuncu kadrosunda Chris Hemsworth, Tessa Thompson ve Natalie Portman gibi isimleri göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aslına bakarsanız Natalie Portman, Marvel Sinematik Evreni’nden ayrılmıştı. Onu son olarak Thor The Dark World filminde görmüştük. Fakat dördüncü filmle birlikte Jane Foster beyaz perdeye geri dönüyor. Üstelik artık kadın Thor olarak! Marvel çizgi romanlarında kadın Thor’un hikayeleri büyük ilgi görmüştü. Şimdi bu hikaye farklı bir şekilde de olsa sinemaya aktarılıyor.

Kadın Thor nasıl oluyor?

Kadın Thor konsepti kafanızı karıştırıyor olabilir. Fakat Thor aslında Captain America ve Iron Man gibi bir unvan. Yani Chris Hemsworth’ün karakterinin asıl adı değil. Onun gerçek adı Odinson. Türkçe’ye Odin’in oğlu olarak çevrilebilir. Thor, Mjolnir’i kaldırmaya layık olan kişinin ismi oluyor. Bununla birlikte aynı kişi şimşek tanrısının güçlerine de sahip oluyor. Şimdi serinin dördüncü filminde Jane Foster’ın Thor’unu seyredeceğiz. Bunun nasıl mümkün olacağı henüz belli değil. Ancak Thor: Love and Thunder filminin 5 Kasım 2021‘de vizyona gireceği netlik kazandı.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı