reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch

Beklenen Apple Watch dönüşümü için tarih verildi

Teknoloji devi Apple‘ın Apple Watch üzerinde yapacağı ekran dönüşümü hakkında beklenen tarih açıklandı. İşte ortaya çıkan detaylar;

Apple, biliyorsunuz microLED teknolojisine çok uzun zamandır önem veriyor. Bu konuda ciddi çalışmalar yapan firma, sağlam kaynaklara göre Apple Watch ailesini microLED’e önümüzdeki yıl içerisinde geçiriyor. Bu yıl bir Series 5 tanıtmayacağı ya da bu dönüşümü Series 6’da gerçekleştireceği söylenen firma, gerçekten önemli bir adım atıyor. OLED’in sundukları üstüne daha ince, parlak ve az enerji harcayan ekranlara imkan tanıyan microLED teknolojisi, aynı zamanda çok daha uzun ömürlü ve OLED yanma sorununa çok daha dayanıklı. Bu açıdan gerçekten önemli olan teknoloji, şu an birçok firma tarafından seri üretime de sokulmuş durumda. Gelecekte (2020 sonrasında) iPhone’larda da kullanılacak olan microLED, geleceğin görüntüleme altyapısı olarak görülüyor ve bu konuda en öncü isimi Apple olacak gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch akıllı saat modelleri pazarın en popülerlerinden

Firmanın özellikle Series 4 modeli oldukça beğeniliyor. Türkiye’de de satılan bu model, EKG özelliği hayat kurtarıyor. Saat, Digital Crown’a yerleştirilmiş elektrotlardan ve arkadaki kristalde bulunan yeni elektriksel kalp sensöründen yararlanan yeni ECG uygulamasını kullanarak, kişilerin bileklerinden EKG çekmesini sağlıyor. Bu uygulamada, kişiler Digital Crown’a dokunduklarında 30 saniye sonra bir kalp ritmi sınıflaması alıyor. Bu, kalbin normal bir düzenle attığı veya önemli sağlık sorunlarına neden olabilecek Atriyal Fibrilasyon (AFib) belirtileri olup olmadığını gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’den akıllı özellikleri olmayan şık saat