reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone MicroLED

Gelecek iPhone’lar için önemli MicroLED gelişmesi

Teknoloji devi Apple‘ın gelecek iPhone modelleri OLED yerine MicroLED ekranlar üzerine kurulacak. İşte bu konuda önemli bir gelişme var.

Apple, MicroLED teknolojisine çok uzun zamandır önem veriyor. Bu konuda ciddi çalışmalar yapan firma, elbette bu alanda yer alan tek isim değil. Yeni gelen bilgilere göre Foxconn, MicroLED ekran teknolojisi üretimi konusundaki yatırımı artırmış durumda. Gelecek iPhone modellerinde (2020 ya da sonrası) OLED’in yerini alacak bu yeni nesil teknoloji, gerçekten büyük önem arz ediyor. OLED’in sundukları üstüne daha ince, parlak ve az enerji harcayan panellere imkan tanıyan MicroLED teknolojisi, aynı zamanda çok daha uzun ömürlü ve OLED yanma sorununa çok daha dayanıklı. Bu açıdan gerçekten güzel duran teknoloji, seri üretime girecek duruma yavaş yavaş geliyor gibi görünüyor. Bu teknolojinin gelecekte diğer üst düzey amiral gemisi akıllı telefonlarda da yer alacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 iPhone ailesi hakkında şunları biliyoruz

2019 iPhone ailesi şimdilik bildiğimiz kadarıyla iPhone XI, XI Max ve XR (2019) modellerinden oluşuyor. Ortaya çıkan sızıntılar modellerin büyük yenilikler getirmediğini gösteriyor. Esas yenilikleri sürekli olarak 2020 yılına sakladığı söylenen firmanın, bu yıl yapacağı en büyük yenilik XI ve XI Max ile üçlü arka kameraya geçmek olacak gibi duruyor. Bunun haricinde gerçekten başka bir heyecan verici yenilik gündemde yer almıyor.

İlginizi Çekebilir

Redmi’den bütçe dostu amiral gemisi geliyor