reklamı kapat

POPÜLER

kadın Thor

Marvel cephesinden “kadın Thor” düzeltmesi

Marvel stüdyoları yakında Natalie Portman‘ın hayat vereceği kadın Thor ‘u beyaz perdeye taşımaya hazırlanıyor. Fakat dördüncü filmin yönetmeni Taika Waititi karakterin yanlış algılandığını düşünüyor.

Bildiğiniz gibi Marvel stüdyoları San Diego Comic Con‘da önümüzdeki yıllarda izleyici karşısına çıkacak projelerini duyurdu. Bunlardan biri de birkaç gün önce ortaya çıkan Thor 4’tü. Filmin tam adının Thor Love and Thunder olacağı açıklandı. Oyuncu kadrosunda Chris Hemsworth, Tessa Thompson ve Natalie Portman gibi isimleri göreceğiz. Marvel Sinematik Evreni’nden bir süre önce ayrılan Natalie Portman‘ın dönüşü büyük şaşkınlık yarattı. Üstelik onun canlandırdığ Jane Foster’ı bu sefer kadın Thor olarak göreceğimiz anlaşıldı. Fakat bu noktada ufak bir yanlış anlaşılma yaşanıyor.  Filmin yönetmeni Taika Waititi  de bu sorunu düzeltmeye çabalıyor. Marvel hayranlarından birinin kadın Thor odaklı tweetinin altına Taika Waititi’den yanıt geldi. Başarılı yönetmen “Düzeltelim, Jane Foster’ın karakteri Kudretli Thor (Mighty Thor) olarak anılıyor.” yazdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kadın Thor düzeltmesi ne anlama geliyor?

Marvel’ın duyurusunun ardından hayranların büyük bir kısmı Thor’un kadın versiyonunun ele alınacağı sonucuna vardı. Fakat aslında Thor tıpkı Captain America ve Iron Man gibi bir unvan. Chris Hemsworth‘ün karakterinin asıl adı bu değil. Onun gerçek adı Odinson. Bu da Türkçeye Odin’in oğlu olarak çevrilebiliyor. Thor, Mjolnir‘i kaldırmaya layık olan kişinin ismi. Mjolnir’e layık olan kişi şimşek tanrısının güçlerine de sahip oluyor. Görünen o ki Mjolnir’i kaldırabilen bir sonraki kişi Jane Foster olacak. Böylece Thor unvanının yeni sahibi olacak. Onun karakterinin çizgi roman serisi de Mighty Thor olarak karşımıza çıkmıştı. Filmlerle de gördüğümüz yeni Thor olacak.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı