reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 4 Honor Band 5

Xiaomi Mi Band 4’ten daha iyi uygun fiyatlı yeni akıllı bileklik Honor Band 5

Xiaomi Mi Band 4 karşısına dikilen akıllı bileklik modeli Honor Band 5 sonunda resmi olarak lanse edildi. İşte tüm detaylar;

Honor Band 4‘ün üstüne karşımıza çıkan Honor Band 5, görebileceğiniz üzere Honor Band 4 ile hemen hemen aynı tasarımını benimsiyor. Bünyesinde en büyük rakibi Xiaomi Mi Band 4 gibi renkli bir 0,95 inç 282 PPI AMOLED ekran yer alan akıllı bileklik, alta konumlandırılan tek bir dokunmatik butona sahip. Genel olarak oldukça şık görünen ürün, farkını bünyesinde taşıdığı bir sensör ile koyuyor. Açıklandığı kadarıyla akıllı bileklik oksijen doygunluğu ölçebiliyor. Vikipedi’ye göreinsan vücudu kandaki oksijen seviyesinin çok hassas olarak spesifik bir değerde bulunmasına ihtiyaç duyar ve vücut bunun için gerekli düzenlemeleri yapar. İnsan kanındaki oksijen seviyesinin yüzde 95-100 arasında olması normal kabul edilir. Yüzde 90’ın altındaki oksijen seviyesi düşük olarak kabul edilir ve bu hipoksemiye neden olabilir. Yüzde 80’in altındaki oksijen seviyeleri, bu seviyelerde beyin ve kalp gibi organların çalışması bozulabileceğinden, gecikmeksizin müdahale gerektirir. Düşük oksijen seviyesinin sürekli olması solunum krizi ya da kalp krizi ile sonuçlanabilir“. İşte bu önemli değerleri kontrol etme / belirleme noktasında güzel bir adım atan bileklik, NFC olan ve olmayan olmak üzere iki farklı versiyona sahip.

Xiaomi Mi Band 4 Honor Band 5

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor Band 5, Xiaomi Mi Band 4 için şık bir rakip

Oksijen doygunluğu yanında nabız ölçümü de yapabilen ürün, tahmin edebileceğiniz üzere her türlü konuda aktivite takibi yapabiliyor ve bağlantı telefonların bildirimlerini üzerine alabiliyor. 50 metre derine kadar su geçirmez olan ürün, yoğun kullanımda 14 günlük bir pil süresi sunabiliyor. Tüm bunların karşılığında ödenmesi gereken ücret ise sadece 28 dolar seviyesinde. NFC’li versiyon ise 31 dolarlık bir fiyata sahip.

İlginizi Çekebilir

Bu da Xiaomi’nin yeni saati