reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli Ford F-150

Elektrikli Ford F-150, 453,5 tonluk devasa yükü çekebilir mi? [İzle]

Gerçekleştirilen titiz bir çalışma ile şimdilik tek bir örneği üretilen elektrikli Ford F-150, gelecekte de en çok satan model olma isteğini vurguluyor.

Elektrikli otomobil yarışında bariz şekilde geride kalan Ford, bunun telafisini gerçekleştirdiği hızlı adımlarla yapma peşinde. Kısa süre önce Volkswagen ile ortak bir anlaşma imzalayarak Avrupa pazarındaki geleceği için ciddi bir hamle yapan Amerikalı üretici, lideri konumunda olduğu pickup pazarı için de girişimlerini yaptı. Bu kapsamda elektrikli pickup projesiyle büyük bir çıkış yakalayan Rivian ile ortaklığa giden Ford’un şu aşamada nitelikli adımlar attığını söyleyebiliriz. Bir gün gerçekleşmesi kaçınılmaz olan elektrikli Ford F-150 projesinin sağlamaları ise şimdiden yapılmaya başlıyor. Markanın sosyal medya hesaplarından paylaşılan ilginç videoda, prototip olarak geliştirilen modelin devasa bir yükle imtihanına şahit oluyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli Ford F-150 vagonlara karşı

Yaklaşık 6 dakikalık video üzerinden paylaşılan çekiş deneyimine geçmeden önce, projenin satır başlarını sizlerle paylaşalım. Deneme için 10 adet vagonu arkasına alan elektrikli F-150’nin sınavı sadede bunlarla sınırlı değil. Bunun sebebiyse vagonların içerisine toplamda 42 adet standart F-150‘nin de dahil edilmiş olması. Her şeyin bir araya gelmesiyle birlikte elektrikli prototipi 435,5 ton gibi akıl alması güç bir ağırlık değerinin beklediğini söyleyebiliyoruz. Önümüzdeki yıl hibrit versiyonuyla kullanıma hazır şekilde pazara gelmesini beklediğimiz F-150 için bundan daha iyi bir dikkat çekme kampanyasının varlığını düşünmek de bir hayli zor olacak. Satışa hazır tam elektrikli versiyon içinse 2021 işaret ediliyor.

Video