reklamı kapat

POPÜLER

2020 Xbox

2020’de bir değil iki tane Xbox geliyor; işte detaylar

Yazılım devi Microsoft, gelen son bilgilere göre 2020’de bir değil iki tane Xbox ile karşımıza çıkacak. İşte modellerden ilk bilgiler;

Xbox dünyası için 2020’nin yıldızı detaylarına burada yer verdiğimiz PlayStation 5 karşısına çıkacak Anaconda kod adlı Project Scarlett adlı model olacak. Gündeme gelen yeni Xbox’ın ise Lockhart kod adı bulunuyor. 2020’de çıkacak bu yeni konsolun, “ucuz” ancak buna bağlı olarak Project Scarlett‘e oranla daha “güçsüz” olacağı aktarılıyor. One S ve One X’in devamı niteliğinde olacak denilen yeni konsollardan Lockhart modelinin, bir disk sürücüye sahip olmayacağı aktarılıyor. Yani “All-Digital” gibi sadece internet üstünden çalışacak oyun konsolu, hızlı yüklemeler sunacak bir SSD sürücüsü barındıracak ve 4K değil 1440P oyunculuğa odaklanacak deniyor. Bu yüzden donanımı düşük olacak konsol, “güçsüz” olarak aktarılmasına rağmen “yeni nesil” donanımlar ile gelecek deniyor. Fiyatı konusunda bilginin olmadığı bu 2020’nin ikinci Xbox modeli, oldukça dikkat çekecek izlenimi oluşturuyor. Fiyat etiketi milyonlar için bir numaralı unsur konumunda yer alıyor ve biliyorsunuz herkesin 4K televizyonu / ekranı bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Project xCloud ile yeni bir Xbox dönemi de başlayacak

Bu servis kişilerin Xbox oyunlarını direk olarak internet üzerinden oynamasına imkan tanıyor. Oyunları konsol dışına çıkararak telefon ve tabletlere getirmek isteyen firma, bu servis ile özellikle Google Stadia karşısına çıkıyor. Oyun firmalarına ekstra bir yapım işi çıkarmayacak Project xCloud altyapısı, bu açıdan yeni çıkacak her oyun tarafından desteklenecek deniyor. Başta sadece mobil taraf için Android cihazlara özel olacak servisin, fiyatı ve çıkış tarihi tam olarak bilinmiyor.

İlgili Video