reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Project xCloud Xbox

Project xCloud için hazırlanan Xbox kontrolcü aksesuarı satışta

Yazılım devi Microsoft, gösterimini uzun süre önce yaptığı Project xCloud servisi için özel bir Xbox kontrolcü aparatı hazırladı ve satışa açtı.

Microsoft, hatırlarsınız geçtiğimiz yıl alanın geleceğini gözler önüne seren Project xCloud servisini görücüye çıkarmıştı. Bu servis kişilerin Xbox oyunlarını direk olarak internet üzerinden oynamasına imkan tanıyor. Oyunları konsol dışına çıkararak telefon ve tabletlere getirmek isteyen firma, bu servis ile özellikle Google Stadia karşısına çıkıyor. Daha önce bu yeni dönem için 60 dolar fiyat etiketine sahip bir “mini Xbox” üzerinde çalıştığı ortaya çıkan firma, süreci esas olarak telefonlar üstünde yürütmek istiyor. İşte bunun için hazırlanan ve 15 dolardan ön siparişe açılan bir aksesuar, Xbox’ın kontrolcüsüne akıllı telefon takmanıza imkan tanıyor. Bu ve benzeri aksesuarlar Project xCloud altyapısı için büyük önem arz ediyor. Çünkü bu aparat yapımcıların telefonlara özel dokunmatik arayüz tasarlamasına gerek bırakmıyor. Orijinal kontrolcü ile her oyun rahatlıkla oynanabiliyor. PowerA firması tarafından üretilen aksesuar, elbette alanda ilk defa gördüğümüz bir seçenek değil ancak Project xCloud‘ın bir kenarda kalmayacağını yani ciddi ciddi kullanıma açılacağını açık şekilde gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Project xCloud ile yeni bir Xbox dönemi başlıyor

Oyun firmalarına ekstra bir yapım işi çıkarmayacak Project xCloud altyapısı, bu açıdan yeni çıkacak her oyun tarafından desteklenecek deniyor. Başta sadece mobil taraf için Android cihazlara özel olacak servisin, fiyatı ve çıkış tarihi tam olarak bilinmiyor. Ancak çıkışın çok gecikmeyeceği düşünülüyor.

İlgili Video