reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 ailesinin en önemli özelliği kesinleşti

Merakla beklenen  Huawei Mate 30 ailesinin geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan önemli özelliği resmi kayıtlarla beraber kesinleşmiş oldu.

19 Eylül tarihinde resmi olarak lanse edilecek gibi görünen Huawei Mate 30 ailesi, artık kesin olarak 25W gücünde kablosuz şarj desteğiyle yolda bulunuyor. Çünkü Huawei’nin kısa süre önce FCC’de bir 30W kablosuz şarj cihazı ortaya çıktı. Mate 30 ailesi öncesinde cihazları 25W (Daha güvenli) hızda kablosuz şarj edebilecek cihazı hazırlayan Huawei, bu konuda çok dikkat çekmeye hazırlanıyor. Daha önce de yazdığımız üzere bu konuda 20W kablosuz şarj sunan Xiaomi Mi 9‘u geride bırakarak dünyanın en hızlı kablosuz şarj desteğini sunacak telefonlar, bu altyapıyla birçok cihazın kablolu şarj hızını geride bırakıyor. Kablosuz şarjın bu kadar hızlanması gerçekten çok güzel bir detay. Çünkü pil tarafında bir devrim yapılamıyor. Bu açıdan en azından şarj sürecinin hızlanması çok memnun ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 ailesi Android kullanmayabilir

Güçlerini TSMC’nin yeni 7 nm EUV üretim tekniğiyle hazırlanan Kirin 990 işlemciden ve an az 8 GB RAM‘den alacak telefonların, Android ile gelmeme ihtimalleri devam ediyor. Google’dan Amerika ambargosu öncesinde bu modeller için lisans almayan firmanın, cihazlarda bunun yerine  HarmonyOS işletim sistemini kullanabileceği söyleniyor. Bu da yeni aile için kötü görünüyor. Android’li bir modelin global pazarda pek şansı bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A80 kamera sağlamlık testi