reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 11

iPhone 11 ve 11 Pro için Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 odaklı güzel ekran haberi

Resmi olarak 10 Eylül tarihinde lanse edilecek iPhone 11 ailesinin ekranları mevcut iPhone modellerinden çok daha iyi olacak gibi görünüyor.

iPhone 11, 11 Pro ve 11R için artık çok az kaldı. Güçlerini oldukça güçlü olduğu söylenen A13 Bionic işlemciden alacak telefonlardan 11 ile 11 Pro’da 5,8 inç ve 6,5 inç Samsung üretimi OLED ekranlar kullanılacak. Mevcut modellerin ekranlarını da Samsung’dan alan Apple, bu sefer kaliteyi yükseltecek gibi görünüyor. Çünkü söylendiği kadarıyla yeni iPhone’ların ekranlarında Galaxy S10 ve Galaxy Note 10‘un göz alıcı OLED panellerinde de yer alan bir materyal kullanılıyor. Geçtiğimiz yıl kendi modelleri için özel bir materyal belirleyen Apple’ın, bu yıl Samsung’un cihazlarında da kullandığı M9 materyalini seçtiği belirtiliyor. Yapılan incelemelere göre Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 modellerinde dünyanın en iyi telefon ekranları bulunuyor. Bu konuda özellikle Galaxy Note 10 ile çıtayı oldukça yükselten Samsung’un, Apple’a direkt olarak bu OLED panelleri verip vermeyeceği ise henüz bilinmiyor. Yani yeni iPhone’ların bu M9 materyale rağmen yeni Galaxy’ler kadar kaliteli bir panel taşımama ihtimali de bulunuyor. Ancak bu “iyi – kötü değişkeni” ancak bilimsel testlerde bulunabiliyor. Yani her durumda yeni iPhone 11 ailesi harika ekranlar üzerine kurulacak izlenimi oluşturuyor. Bu da almayı düşünenler için güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone 11 ailesi hakkında başka neler biliyoruz?

OLED modellerin arkasına üçlü kamera koyacak ve ulta geniş açı çekimi mümkün kılacak firma, kamera tarafında bir gece modu da sunacak deniyor. Daha gelişmiş bir mikrofon sistemi ve daha hızlı çalışan Face ID ile gelecek denilen yeni iPhone’ların, temel depolama birimi bu yıl 128 GB olacak. Apple’ın bu yıl en üstte 512 GB, seneye ise maksimum 1 TB depolama sunacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ailenin genel olarak Apple Pencil desteği sunması da bekleniyor. Ters kablosuz şarjla geleceği belirtilen telefonların, ön kameralarıyla saniyede 120 kare yavaş çekim yapabileceği de söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Akıllı telefonlara özel gimbal