reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation 5

Sony PlayStation 5’in heyecanlandıran gücünü gözler önüne seren paylaşım

Oyun tutkunları tarafından merakla beklenen yeni nesil oyun konsolu Sony PlayStation 5, performans konusunda dikkat çekeceğe benziyor.

Resmi olarak 2020 yılında raflardaki yerini alacak Sony PlayStation 5 hakkında paylaşılan tüm teknik detaylar aşağıda yer alıyor. İşte bu teknik detaylar sayesinde konsolun PlayStation 4’ten tam 4 kat daha güçlü olduğu belirtiliyor. PlayStation 4 için çıkan son oyunlar ve sundukları grafik kalitesi göz önüne alındığı zaman heyecanlandıran bu detay, yeni konsolun gücüyle beklentileri aşacağını gösteriyor. Grafik gücü açısından Nvidia GeForce RTX 2070 ile benzer düzeyde olduğu söylenen konsol, yeni nesil oyunların görsel olarak çok daha iyi görüneceğini açıkça gözler önüne seriyor. Eski nesil donanımlar ile harikalar yaratan geliştiriciler, PlayStation 5 ile gelen yeni donanımla çıtayı daha da yükseltecek izlenimi oluşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony PlayStation 5 iddialı bir konsol

Resmi ağızlardan gelen açıklamaya göre konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan model, 4K oyunculuğu standart hale getirecek, 8K’ya da çıkış yapabilecek deniyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği dikkat çeken konsolun, ses konusunda da ciddi yenilikler getireceği belirtiliyor. Bunun için konsolda özel bir AMD ses çipinin yer aldığı söyleniyor. Yüksek hızlı SSD depolama birimi ile konsolun oyunları çok ama çok daha seri yükleyeceği de açıklanıyor ve gösteriliyor.

İlginizi Çekebilir

Çıkışı beklenen bulut temelli oyun servisi Google Stadia