reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation 5 Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4 sahiplerini sevindirecek PlayStation 5 desteği

Oyun tutkunları tarafından merakla beklenen yeni nesil oyun konsolu Sony PlayStation 5 hakkında Sony PlayStation 4 sahiplerini sevindirecek bir detay ortaya çıktı.

Resmi olarak 2020 yılında raflardaki yerini alacak Sony PlayStation 5, daha şimdiden çok büyük merak uyandırıyor. Aktif olarak geliştirme aşamasında olan konsol için yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Resmi olarak açıklandığı kadarıyla Sony PlayStation 5, PlayStation 4 için hazırlanan oyunları çalıştırabilecek. Yani burada geriye dönük uyum desteği verilecek. Ancak süreç sadece bununla sınırlı kalmayacak. PlayStation 5 sahipleri belirli oyunları PlayStation 4 sahipleriyle aynı anda oynayabilecek. Bu detay PlayStation 5’e çıkmayacak eski oyunların, PlayStation 4 sahibi arkadaşlar ile oynanmaya devam edilebilmesi için gayet güzel görünüyor. Ayrıca bu durum yeni konsolu hemen alamayacaklar için de güzel bir haber olarak değerlendiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony PlayStation 5 şu teknik detaylar ile geliyor

Resmi ağızlardan gelen açıklamaya göre konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan model, 4K oyunculuğu standart hale getirecek, 8K’ya da çıkış yapabilecek deniyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği dikkat çeken konsolun, ses konusunda da ciddi yenilikler getireceği belirtiliyor. Bunun için konsolda özel bir AMD ses çipinin yer aldığı söyleniyor. Yüksek hızlı SSD depolama birimi ile konsolun oyunları çok ama çok daha seri yükleyeceği de açıklanıyor ve gösteriliyor.

İlginizi Çekebilir

Çıkışı beklenen bulut temelli oyun servisi Google Stadia