reklamı kapat

POPÜLER

Sony Playstation 5

Oyunlar, performans ve fiyat; işte Sony PlayStation 5 için ortaya çıkan son bilgiler

Sony’nin merakla beklenen yeni oyun konsolu PlayStation 5 için ortaya çıkan birçok bilgi bulunuyor. İşte tüm detaylarıyla yeni nesil konsol hakkında bilinenler;

PlayStation 4 çok uzun süredir hayatımızda bulunuyor. Halen harika grafiklere sahip oyunların çıktığı konsol, buna karşın emeklilik dönemine yavaş yavaş yaklaşıyor. İşte bu noktada Sony PlayStation 5 geliyor. Zaman zaman gündeme gelen konsol, bu sefer yine yeni iddialar ile karşımızda. Bunlara iddia diyoruz çünkü konsol için şimdi aktaracağımız hiçbir şey yüzde 100 kesin değil. Yine de biliyorsunuz artık sızıntıların büyük çoğunluğu doğru çıkıyor. Bu açıdan baktığımız zaman konsol için ortaya çıkan bilgilerin ilki oyun tarafında karşımıza çıkıyor. Pastebin’den gelen bilgilere göre konsol için VR destekli Gran Turismo 7, 4K destekli ücretsiz PUBG ile The Last of Us Part 2 ve Ghost of Tsushima “remaster” yapımları geliyor. Bunlar ek olarak Battlefield: Bad Company 3, Harry Potter, GTA 6, Horizon: Zero Dawn 2 ve yeni bir Assassin’s Creed oyununun da adı geçiyor. GTA 6’nın 2020’de geleceği söylenirken, konsolun donanımı hakkında da bilgiler var. Kaynaklara göre model gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan 8 çekirdekli AMD Ryzen işlemciden alacak. 4K oyunculuğu standart halen getireceği, 8K’ya ise yükseltme ile çıkış yapabileceği söylenen Sony PlayStation 5, 14 teraflops seviyesini hedefliyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony PlayStation 5 kaça ve ne zaman satılacak?

Yine kaynaklara göre model 2020 yılında resmi olarak raflardaki yerini alacak. Bu yıl ufak bir ön gösteriminin yapılacağı iddia edilen yeni nesil oyun konsolunun fiyatı ise 499 dolar seviyesinde olacak. Bunun PlayStation 4‘ün çıkış fiyatından 100 dolar daha yüksek olduğu belirtiliyor. Buna ek olarak konsol için “kablosuz çalışma yeteneğine” sahip bir VR ya da AR gözlüğünün de adı geçiyor. Firmanın bu konuda aldığı patentler bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni kablosuz kulaklık modeli