reklamı kapat

POPÜLER

Sony Playstation 5

Sony’den yeni jenerasyon için heyecanlandıran PlayStation 5 gösterimi [Video]

Sony PlayStation 5, oyun tutkunları tarafından merakla bekleniyor. Konsol özellikle “performans konusunda” bekleyenleri üzmeyecek gibi görünüyor.

Resmi olarak 2020 yılında raflardaki yerini alacak Sony PlayStation 5, donanımıyla kişilere hiç olmadığı kadar iyi bir oyun deneyimi getirmeye hazırlanıyor. Aşağıda yayımlanan videoda kompleks tasarımları PS4’e oranla ne kadar hızlı şekilde oluşturduğu gözler önüne serilen “yeni nesil” PlayStation, bu açıdan her alanda sürükleyici ve kesintisiz bir deneyim sunacak deniyor. Grafik performansından yenilenmiş bulut sistemi ve online deneyime (PlayStation Now servisi dahil) kadar her açıdan iyileştirilecek konsol, bu açıdan daha şimdiden büyük heyecan yaratıyor. Sunulacak akıcı ve sürükleyici deneyim ile oyuncuları başından kaldırmayacak gibi duran konsol, büyük ihtimalle “fiziksel konsol” döneminin de son temsilcisi olacak. Sektörden gelen bilgiler doğru çıkarsa oyun dünyası gelecekte donanımdan tamamen bağımsız bulut tarafına yönelecek.

Sony PlayStation 5 hakkında bildiğimiz teknik detaylara bakarsak

Hatırlamak adına PlayStation 5 gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alacak. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanacak model, 4K oyunculuğu standart hale getirecek, 8K’ya da çıkış yapabilecek. Ray tracing desteği dikkat çeken konsolun, ses konusunda da ciddi yenilikler getireceği belirtiliyor.

Bunun için konsolda özel bir AMD ses çipinin yer aldığı söyleniyor. Hepsine ek olarak SSD depolama birimi ile konsolun oyunları çok ama çok daha hızlı yükleyeceği açıklanıyor. Yukarıdaki video SSD ile yüklenme konusunda devrim olacağının ön gösterimi yapıyor. Geriye dönük olarak PlayStation 4 oyunlarını da çalıştırabilecek konsol, yeni nesil bir VR yani sanal gerçeklik başlığına da ev sahipliği yapabilir deniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın gelecekte rekabet edebilmek için Microsoft ile ortaklık kurduğu bulut temelli oyun servisi Google Stadia