reklamı kapat

POPÜLER

Android Google Fast Share
Android Google Fast Share

Android dünyasında paylaşımı kolaylaştıracak yeni özellik: Fast Share

İnternet devi Google, Android dünyasına kullanıcılar sevindirecek yeni bir paylaşım altyapısı getirmeye hazırlanıyor. Sistemin adı Fast Share olarak geçiyor.

Google, Android Q ile paylaşım altyapısı Android Beam’i ortadan kaldırdı. Bunun yerine yeni dönemde karşımızda Fast Share yer alacak. Apple’ın AirDrop sistemi gibi çalışan bu yeni altyapıda Android cihazlar arasında dosya paylaşmak için internete gerek olmayacak. Birbirine yakın cihazları Bluetooth üzerinden belirleyecek sistem, arada kurduğu özel WiFi bağlantı ile hızlı ve zahmetsiz aktarım gerçekleştirebilecek. Burada cihazın sürekli görünür olup olmama durumunu kişilerin seçimine bırakacak Google, Fast Share ile kullanıcılardan güzel geri dönüşler alacak gibi görünüyor. Altyapısı ciddi şekilde kurulan sistem, birden fazla dosyanın aynı anda aktarılmasına da aktif olarak izin veriyor.

Android Google Fast Share
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, Android özelliği Fast Share ile bir konuya daha noktayı koyuyor

Sistemin sadece Android telefonlar ile sınırlı kalmayacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Kişilerin Chromebook’lar ve Android Wear işletim sistemi saatlere bile Fast Share‘in üzerinden aktarım yapabileceği açıklanıyor. Burada hatta iPhone’lara dahi aktarım desteği verileceği söyleniyor. Burada bir iOS uygulamasından yardım alınacağı tahmin ediliyor. Bazı detayları halen gizliliğini koruyan özellik, şimdiden oldukça güzel yorumlar alıyor. Resmi olarak Android Q ile beraber hayatımıza gireceği tahmin edilen özellik için biraz daha beklenmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni tanıtılan Android modeller