reklamı kapat

POPÜLER

ekrana entegre parmak izi sensörü

Bütçe dostu cihazlarda ekrana entegre parmak izi sensörü dönemi

Ekrana entegre parmak izi sensörü sonunda OLED ekranlı cihazların dışına çıkıyor. Bu konuda BOE’den önemli bir açıklama geldi.

Akıllı telefonların parmak izi sensörleri biliyorsunuz uzun bir süre ön yüzde yer alıyor ve büyük yer kaplıyordu. İnce çerçeveli telefon yapabilmek için firmalar sensörleri arkaya almaya başladı. Daha sonra ise devreye ekrana entegre parmak izi sensörü girdi. Bu sayede parmak izi sensörleri önde tutularak ince çerçeveli telefonlar tasarlanmaya başlandı. Ancak bu teknoloji teknik altyapı nedeniyle şimdiye kadar sadece OLED ekranlarda kullanıldı. İşte bu durum çok yakında değişiyor. Çin merkezli panel üreticisi BOE, LCD ekranlar için tasarlanan ekrana entegre parmak izi sensörüyle seri üretime girmeye hazırlanıyor. Sensör konusunda bir ilke imza atmamış olsa da seri üretimle yeni dönemi başlatacak gibi görünen firma, bütçe dostu cihazlarda da ekrana entegre parmak izi sensörünün kullanılmasına aracılık edecek gibi duruyor. Bu da kullanıcılar için oldukça güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekrana entegre parmak izi sensörü modern telefonlarda aranan bir özellik oldu

LCD ekranlı telefonlarda performanslı çalışıp çalışmayacağı bilinmeyen bu sensör, amiral gemilerinin çok pahalı olduğu günümüzde alt seviyede büyük potansiyel vadediyor. Kullanıcılar artık daha çok orta ve giriş seviyesi cihazlara yöneliyor. Bu cihazlara konulacak entegre parmak izi sensörü, alım kararlarını oldukça etkileyecektir deniyor. Amiral gemisi özellikle aşağılara inmeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin beklenen en yeni modeli CC9