reklamı kapat

POPÜLER

Android Nearby Share

Android tarafının AirDrop’u “Nearby Share” için faydalı bir imkân geldi

Apple’ın AirDrop sisteminin Android alternatifi olarak karşımıza çıkan Nearby Share özelliği için güzel bir imkân sunuldu.

Apple ekosisteminin en çok sevilen özellikleri arasında hep söylediğimiz gibi AirDrop yer alıyor. Bu özellik sayesinde kişiler telefonları, tabletleri ya da bilgisayarları arasında hızlıca veri aktarımı yapabiliyor. Bu hızlı dosya paylaşım altyapısı, Android tarafında Nearby Share ismi altında yer alıyor. İlk olarak Samsung ve Pixel cihazlar için kullanıma çıkan ve daha sonra daha geniş halen gelen özellik, Android 6 ve üstündeki tüm cihazlara destek veriyor. İşte bu teknoloji için geçtiğimiz günlerde ilk sızıntıları yapılan bir özellik bugün kullanıma sunuldu. Yapılan Mayıs 2022 Google Play sistem güncellemesi ile beraber Nearby Share, sahibi olduğunuz cihazlar arasındaki paylaşımı daha hızlı hale getirdi.

Yeni kullanıma sunulan altyapı sayesinde artık aynı Google hesabını kullanan cihazlara veri aktarımı için onay gerekmiyor. Böylelikle sahibi olunan cihazlar arasındaki veri aktarımını çok daha hızlı hale getiren Google, onayı ortadan kaldırarak özelliği sık sık kullananları fazlasıyla memnun ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nearby Share teknolojisi cihazdaki mümkün olan kablosuz bağlantı teknolojisi ile yan yana duran (30 cm içinde) cihazlar arasındaki veri aktarımını çocuk oyuncağı haline getiriyor. Burada bağlantı, fotoğraf ya da benzeri birçok şey zahmetsizce aktarılabiliyor.

Android ve Nearby Share özelliği yanında bu da ilginizi çekebilir: Yerli otomobil tasarlayan firmadan geleceğin traktörü