reklamı kapat

POPÜLER

Xbox One Google Assistant

Xbox One için sevindirici Google Assistant müjdesi

Microsoft, Xbox One için yeni bir adım atıyor. Kısa süre önce yapılan açıklamaya göre konsola oldukça güzel görünen Google Assistant geliyor.

Microsoft, yeni nesil bir Xbox üzerinde aktif olarak çalışıyor. Ancak firma mevcut modeli de geliştirmeye devam ediyor. Şimdiye kadar sadece Amazon Alexa entegrasyonuna sahip olan Xbox One, çok yakında Google’ın Alexa’ya oranla daha gelişmiş dijital asistanı Google Assistant için de destek verecek. Bu destek sayesinde kişiler konsola birçok konu hakkında sesli olarak soru sorabiliyor ya da sadece söyleyerek bir oyunu açabiliyor. Aynı zamanda konsolu açıp kapatmak için de çalışan sistem, video durdurabiliyor ya da internet üstünde arama yapabiliyor. Diğer yerlerde olduğu gibi “Ok Google” komutuyla çalışan altyapı, konsolu daha çok oyun dışında kullananlar için çok güzel görünüyor. Google Assistant desteğinin çok yakında herkese geleceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox One gelişirken yeni nesil Xbox “Project Scarlett” çok merak uyandırıyor

Yeni konsolda gerçek zamanlı ray tracing ve 120 fps‘ye kadar destek bulunuyor. Beklenmedik şekilde 8K‘ya kadar destek vereceği de açıklanan konsol, gücünü özel tasarım (Zen 2 tabanlı) AMD işlemciden alıyor ve Navi grafik birimini bünyesinde barındırıyor. Yeni nesil konsol en büyük rakip PlayStation 5‘te de olacağı olduğu gibi SSD donanımıyla geliyor. Konsolun 2020 içerisinde resmi olarak tanıtılacağı söyleniyor.

İlgili Video