reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X 2
Huawei Mate X 2

Huawei Mate X 2 modelinden ortaya çıkan yeni detay

Katlanabilir telefon Huawei Mate X çok yakında satışa çıkıyor. Peki Mate X 2 modeli nasıl olacak? Bu konuda bir patent ortaya çıktı.

2.600 dolarlık katlanabilir telefon Huawei Mate X, başka bir erteleme olmaz ise ekim ayında Çin’de satışa çıkıyor. Yeni model Mate X 2 ise 2020 içerisinde tanıtılacak deniyor. İşte bu yeni katlanabilir model, eğer ortaya çıkan patentler doğruysa Galaxy Note 10‘lar gibi yerleşik bir stylus kalem birimine de sahip olacak. Mate X ile normalde aynı tasarımı paylaşacak cihazın büyük ekranı düşünüldüğü zaman çok güzel ve mantıklı duran bu detay, yine çok pahalı olacağı düşünülen telefonu daha kullanışlı hale getirecek gibi görünüyor. Bir kalem ile geleceği için ekran üstünde plastik yerine katlanmaya uygun cam kullanabileceği tahmin edilen model hakkında şimdilik başka bilgimiz bulunmuyor. Çok yakında detaylanacağı tahmin edilen Mate X 2, şimdiden merak uyandırıyor.

Huawei Mate X 2
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Huawei Mate X şu detaylarla geliyor

Kısaca hatırlamak adına 4.500 mAh pil üzerine kurulan cihaz, bünyesinde 8 inç 2480×2200 piksel bir esnek OLED ekran barındırıyor. Kutusundan Android Pie ile çıkacak telefonda, 55W hızlı şarj sistemi de bulunacak. Cihaz 6 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 256 GB depolama ve 12 GB RAM + 512 GB depolama seçeneklerine sahip. Modelin ayrıca P30 serisinde de kullanılan üçlü kamera sistemiyle karşımıza çıkacağı aktarılıyor. Daha önce modelin arkasında 40 megapiksel + 16 megapiksel + 8 megapiksel + ToF dahil dörtlü kamera kurulumu yer alıyor deniyordu.

İlgili Video