reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Huawei Mate X
Katlanabilir telefon Huawei Mate X

Katlanabilir telefon Huawei Mate X için ortaya çıkan şaşırtıcı detay

Tasarımıyla büyük beğeni toplayan katlanabilir telefon Huawei Mate X, resmi kayıtlarda görülen ilginç bir detay ile gündemde.

Samsung Galaxy Fold ile beraber pazarın ilk katlanabilir telefon modellerinden olan Huawei Mate X, kısa süre Çin merkezli resmi 3C’den geçti. İşte burada göründüğü kadarıyla telefon tam 65W çıkış verebilen bir şarj cihazıyla geliyor. Biliyorsunuz firmanın mevcut amiral gemileri 40W Super Charge sistemi kullanıyor. Kayıtlarda görünen şarj cihazının bu olmadığı ve Mate X’in yeni bir şarj cihazı ile geleceği belirtiliyor. 65W gücüne rağmen güvenlik nedeniyle 55W seviyesinde çalışacağı söylenen bu şarj cihazı, telefonun pilini çok kısa sürede dolduracak gibi görünüyor. Resmi olarak bu ay satışa çıkması beklenen telefon, 2.600 dolarlık fiyatıyla Galaxy Fold’dan da pahalı bir seçenek oluşturuyor. Mevcut durumda Türkiye’ye gelmesini beklemediğimiz cihaz, yine de sektör içinde büyük merak uyandırıyor. Bu model pazarın geleceğinin gözler önüne seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Huawei Mate X hakkında kısaca bir özet geçersek

Cihaz gücünü firmanın diğer amiral gemileri gibi 7 nm Kirin 980 işlemcisinden alıyor. Bünyesinde 4.500 mAh pil yer alan telefon, 8 inç esnek OLED ekran üzerine kuruluyor. Yan tarafında Leica imzalı üçlü kamera sistemi taşıyan telefon, kullanma şansı elde edenlerin gösterdiği kadarıyla sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

İlgili Video