reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp Android

WhatsApp “Android” uygulamasının yaşattığı can sıkıcı sorun

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servislerinden WhatsApp, Android tarafında can sıkıcı bir pil sorunu yaşatıyor.

Advertisement

WhatsApp Android uygulaması son günlerde yüklendiği telefonların pilinin hiç olmadığı kadar hızlı bitirmeye başladı. Samsung Galaxy S10e, Galaxy S9, Google Pixel 3, Pixel 4 OnePlus 6, Redmi Note 5 Pro ve fazlası birçok cihazda görünen sorun, uygulamanın arka planda sürekli aktif kalmasına neden oluyor. Bir kullanıcı uygulamayı 10 dakika kullandığı ancak telefonda 1,5 saat boyunca kullanım gösterildiğini aktarıyor. Kısa süre önce yayımlanan bir güncelleme sonrasında başladığı belirtilen sorun, elbette ciddi şekilde can sıkıyor. Bir ya da iki mesaj için kullanılmasına rağmen toplam pil ömrünün yüzde 30’unu yediği aktarılan WhatsApp Android uygulaması, çok acil bir güncellemeye ihtiyaç duyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp Android uygulamasına geçtiğimiz hafta güzel bir özellik geldi

Uygulamaya geçen hafta iOS sonrası Android tarafında da parmak izi üzerinden güvenlik sistemi geldi. iOS tarafında hem Touch ID hem de Face ID ile çalışan özellik, Android tarafında uygulamayı parmak iziyle kilitlemenize imkan tanıyor. Böylece telefonunuzu alan kişiler parmak iziniz olmadan hiçbir içeriğe ulaşamıyor. Uzun süredir betası süren özellik, kilitli durumda gelen çağrılara cevap vermenize imkan tanıyor. Yani çağrı geldiği zaman parmak izi kilidiyle uğraşmak gerekmiyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu