reklamı kapat

POPÜLER

Whatsapp yedeklerini geri yükleme

WhatsApp yedeklerini geri yükleme [Nasıl yapılır?]

Yeni bir WhatsApp hesabına, önceden yedeklediğiniz sohbetleri geri getirebilmek oldukça kolay. Üstelik bu işlem hem iOS hem de Android işletim sistemli telefonlarda yapılabiliyor.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her iki platformda da en çok kullanılan uygulamalar arasında. İnsanlarla mesajlaşarak “sohbetler” oluşturduğumuz uygulama, bizim herhangi bir işlem yapmamıza gerek kalmadan o sohbetleri sessizce yedekliyor. Bu sayede, o WhatsApp hesabımızın kayıtlı olduğu telefonumuza erişemediğimiz durumlarda, buluta saklanan yedekleri geri çağırarak iletişimimize kaldığımız yerden devam edebiliyoruz. Hem iOS hem de Android işletim sistemlerde yedeklerin geri yüklemesi için sadece birkaç küçük adım uygulamamız yeterli.

iOS işletim sistemleri telefonlarda WhatsApp yedeklerini geri yükleme

iOS işletim sistemli telefonlarda WhatsApp yedeklerini geri yüklemek için öncelikle sohbetlerinizin bir yedeğini almanız gerekiyor. Bunun için WhatsApp uygulamasını açtıktan sonra alttaki simgelerden en sağdaki olan “Ayarlara” tıklıyorsunuz. Daha sonra “Sohbetler” ve “Sohbet yedeği” adımlarına tıklayarak yedekleme sayfasına gidiyorsunuz. Eğer yedeklemenizi henüz almadıysanız “Şimdi Yedekle” düğmesine tıklayarak yedeklemenizi hemen alabilirsiniz. Ya da da üstteki “Son Yedekleme:” yazısı yardımıyla en son yedekeleme yapıldığı tarihi inceleyebilirsiniz. Sayfanın altından yedekleme ayarlarını Günlük, Haftalık, Aylık şeklinde de dilerseniz değiştirebilir veya yedeklemeleri komple kapatabilirsiniz. “Videoları Dahil Et” anahtarını açık hale getirerek yedeklemelere videoları da dahil edebilirsiniz. Ama bunu yapmak, yedeklemelerinizin boyutunu artıracaktır.

Eğer yedeklemelerinizde bir sorun yoksa WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan silebilirsiniz. Uygulamayı sildikten sonra App Store aracılığıyla uygulamayı tekrar cihazınıza yüklemelisiniz. Numaranızı doğrulayarak kullanım şartlarını kabul ettikten sonra karşınıza çıkan adımları takip ederek sohbetleri iCloud’dan cihazınıza kolayca indirebilmeniz mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android işletim sistemleri telefonlarda WhatsApp yedeklerini geri yükleme

Android işletim sistemli telefonlarda da yedeklemeleri geri yükleyebilmeniz için öncelikle sohbetlerinizi Google Drive’a yedeklemeniz gerekiyor. Yedeklemeyi nasıl yaptığımızı bu yazıyı inceleyerek öğrenebilirsiniz. Eğer yedeklemelerinizde bir sorun yoksa sizin de WhatsApp’ı telefonunuzdan kaldırmanız gerekiyor. Daha sonra Google Play’e giderek uygulamayı tekrar indirmelisiniz. Uygulamayı tekrar indirdikten sonra telefon numaranızı doğrulayarak WhatsApp hesabınızı etkinleştiriyorsunuz. Daha sonra WhatsApp’ın Google Drive’da yedekleme bulduğu ekranı karşınıza çıkacak. Eğer her şey yolundaysa onay verip telefonunuza yedeklemelerin inmesini bekleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

WhatsApp güvenlik açığı