reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’ta otomatik fotoğraf ve video indirmeyi kapatma [Nasıl yapılır?]

WhatsApp sohbetleri zaman zaman telefonda gereksiz yer kaplayan fotoğraf ve video yığını oluşumuna sebebiyet verebiliyor. Ancak içerikleri otomatik olarak indirmeyi kapatmak mümkün.

Gün içinde elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlarda mesajlaşmak için kullandığımız en popüler uygulamaların başında WhatsApp geliyor. Uygulama sadece mesaj yazma değil, ses dosyası, fotoğraf ve video göndermek için de kullanılabiliyor. Ancak aktif bir kullanıcıysanız, bu gönderilen medya içeriklerin otomatik yüklenmesi zaman zaman sıkıntılar yaratabilir. İçeriklerin siz istemediğiniz sürece sohbet ekranında yüklü görünmesini önleyebileceğiniz gibi aynı zamanda bunların galerinize kaydedilmesini de engelleyerek telefonun galerisini daha temiz tutabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp otomatik indirme kapatma

Otomatik indirmeleri kapatmak için uygulama içinde Ayarlar > Veri ve Depolama Kullanımı adımlarından hangi içeriklerin otomatik indirmelerini kapatmak istediğinizi seçebilirsiniz. Fotoğraflar, Ses, Videolar ve Belgeler olmak üzere dört ana kategoriye ayrılan bu içeriklerin üzerine tıklayarak “Hiçbir zaman” seçeneğini seçerseniz, siz istemediğiniz sürece içerikler indirilmeyecektir. Aynı zamanda otomatik indirmeyi sadece Wi-Fi’a bağlıyken indirecek şekilde de ayarlayabilirsiniz. Böylelikle hücresel veri harcamadan otomatik indirme ile içeriklere ulaşabilirsiniz.

İçeriklerin cihaz galerisine kaydedilmesini engellemek içinse iOS’te yine uygulama içinden Ayarlar > Sohbetler > Film Rulosuna Kaydet adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Bu özelliği kapatırsanız gelen fotoğraf ve videoları telefonunuzun galerisine kaydetmeden görüntüleyebilirsiniz. Android cihaz kullanıcılarının ise Ayarlar > Sohbetler > Medya görünürlüğü başlığı altında “Medyayı galeride göster” seçeneğini kaldırması gerekiyor.

İlginizi çekebilir

Instagram Hikayeler’e SoundCloud desteği