reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp yedekleme kapatma

WhatsApp yedekleme kapatma [Nasıl yapılır?]

Facebook’un popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, otomatik sohbet yedekleme özelliğine sahip. Ancak WhatsApp yedekleme özelliğini isterseniz kapatabilirsiniz.

Akıllı telefon döneminin başında hayatımıza giren WhatsApp, artık herkesin ayrılmaz bir parçası durumunda. Kişisel iletişim yanında iş dünyasında da çok kullanılan platform, her gün milyarlarca mesaja ev sahipliği yapıyor. Facebook’un sahibi olduğu platform isterseniz gönderdiğiniz ya da aldığınız bu mesajları otomatik olarak yedekleyebiliyor. Ancak bu yedekleme fotoğraf ve videolar ile beraber ciddi yer kaplayabiliyor. Bunu kapatmak ise oldukça kolay. Otomatik yedeklemeyi kapatmak için ilk olarak WhatsApp ayarlarına girmeniz gerekiyor. Buradan “Sohbetler –> Sohbet Yedeği –> Otomatik Yedekleme” menüsüne girip yedeklemeyi “Kapalı” hale getirmeniz yeterli oluyor. Aynı bölümden otomatik yedeklemeyi günlük, haftalık ya da aylık hale de getirmeniz mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp sohbet yedeğini kapalı ya da açık tutmak size kalmış

Platformu daha çok eğlence ve genel sohbet amaçlı kullanıyorsanız yedek almak çok büyük bir anlam ifade etmiyor. Ancak platformu iş amaçlı da kullanıyorsanız sürekli yedek almanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Mobil veri konusunda sıkıntı yaşayanların yedeklemeleri WiFi üzerinden yapabildiğini belirtmekte büyük fayda var.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken oyun telefonu Honor Play