reklamı kapat

POPÜLER

Snapdragon 865 ile gelecek Android akıllı telefon

Yeni Android amiral gemisi akıllı telefon modelleri ne kadar güçlü olacak?

2020’de çıkacak Android amiral gemisi akıllı telefonların büyük bölümünde Snapdragon 855 Plus’ın yerini alacak Snapdragon 865 işlemci olacak.

İşte bu Snapdragon 865 işlemciye sahip modeller, söylendiği kadarıyla Snapdragon 855’li cihazlara oranla toplam yüzde 20’lik bir performans artışı getirecek. Genel olarak A13 Bionic’e yaklaşacağı tahmin edilen 865, teknik açıdan iyice detaylanmış durumda. Sızdırılığı kadarıyla işlemci 7 nm EUV üretim sürecinden çıkıyor. Dört adet ARM Cortex-A55 + 3 adet Cortex-A77 ve bir adet yüksek performanslı Cortex-A77 çekirdeği bir araya getiren işlemcide, grafik birimi olarak Adreno 650 yer alıyor. 5G desteğini X55 5G modem ile sunacak Qualcomm imzalı işlemci, yerleşik bir yapay zeka (NPU) birimine sahip ve LPDDR5 RAM desteği taşıyor. 8K HDR video çekme gibi üstün bir yeteneği de bulunan Snapdragon 865, gelecek Android amiral gemisi akıllı telefon modeller için oldukça heyecanlandırıyor. Ancak devrimsel bir artışın gelmiyor olduğu da açıkça görünüyor. Esas büyük artışın 5 nm üretim sürecine geçildiği zaman elde edileceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Snapdragon 865 ile gelecek Android akıllı telefon modellerinden birisi Galaxy S11 olacak

Modelde Türkiye gibi pazarlarda Exynos 990, Amerika pazarında ise Snapdragon 865 yer alacak. 2020 Şubat ayında gelecek telefonlar, gerçekten oldukça merak ediliyor. Buna hem tasarım, her kamera hem de performans dahil.

İlginizi Çekebilir

Amiral gemisi olmasa da onlar kadar iddialı Xiaomi Mi Note 10