reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için ortaya çıkan büyük güvenlik açığı

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, maalesef oldukça can sıkan bir güvenlik açığıyla gündemde bulunuyor.

WhatsApp, biliyorsunuz uzun süredir yanlışlıkla gönderdiğiniz bir mesajı, videoyu ya da fotoğrafı silmenize imkan tanıyor. Ancak burada iPhone tarafı için can sıkan bir güvenlik açığı bulunuyor. WhatsApp’ın iPhone sürümü karşı taraftan gelen fotoğrafları / videoları standart olarak (İlk yüklendiğinde açık) telefonun “Fotoğraflar” bölümüne kaydediyor. Söylendiği kadarıyla uygulama buraya kaydedilen içerikleri kendi başına silemiyor. Yani siz gönderdiğiniz bir fotoğrafı ya da videoyu WhatsApp içerisinden sildiğiniz zaman bu medya dosyaları karşı tarafın “Fotoğraflar” uygulaması içinde kalmaya devam ediyor. Bu şekilde özelliğin hiçbir anlamı kalmazken, Android uygulamasında böyle bir sorun bulunmuyor. Sorun iPhone kullanan arkadaşları bulunan Android kullanıcılarını da ilgilendiriyor. Bu açıdan herkesin ne gönderdiğine mutlaka daha dikkatli olması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için kısa süre önce güzel bir özellik geldi

Dijital asistan Google Assistant ile uzun süredir bir entegrasyonu bulunan uygulama, bu sayede “Hey Google, WhatsApp mesajı gönder” gibi komutlara destek veriyordu. İşte bu entegrasyona geçtiğimiz hafta önemli bir taş daha koyuldu. Artık kişiler Google Assistant üstünden direkt olarak video görüşmesi de başlatılabiliyor. Bu sayede telefonu tutmaya uygun olmadığınız durumlarda da kolay şekilde video görüşmesi yapabiliyorsunuz. Birçok kişi için güzel olan özelliğin, Google tarafından herkes için açıldığı aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın en yeni uygulaması