reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

Beklenen WhatsApp uygulamasından hem iyi hem kötü haber

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için çıkması en çok talep edilen uygulamanın bittiği açıklandı.

Sosyal medya devi Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, biliyorsunuz 2015 yılından bu yana tarayıcılar üzerinde de kullanılabiliyor. WhatsApp Web altında sunulan bu hizmet telefonunuza bağlı olarak görev yapıyor. İlerleyen dönemde ise süreç daha da geniş ve telefonlar dışında bağımsız hale geliyor. Firmanın üzerinde çalıştığı yeni dönemde kişiler aynı hesabı birden fazla cihazda aynı anda kullanabilecek. Aynı zamanda ana hesabın kurulu olduğu telefonlar kapalı olduğunda bile WhatsApp‘a erişim sağlanabilecek bir UWP uygulaması geliştiriliyor. İşte bunlarla bağlı olarak bir iPad uygulaması da yolda bulunuyor. WABetaInfo’ya göre bu uygulama çıkışa hazır yani tamamen bitmiş durumda. Ancak çıkış için firmanın aynı hesabı birden fazla cihazda kullanma altyapısını bitirmeyi hedeflediği aktarılıyor. Bundan sonra uygulamanın iPad tarafına resmi olarak geleceği aktarılıyor. Facebook’un bundan sonra Instagram’ı da iPad tarafına getirmesi umut ediliyor. Firma nedense WhatsApp tarafına verdiğin önemi Instagram için vermiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp gelişmeye devam ediyor

Bu telefondan bağımsız süreci Mac tarafına da getirileceği söylenirken, uygulama dediğimiz gibi sürekli olarak yeni özelliklerle gelişmeye devam ediyor. Ancak yeni özelliklerin çıkması biraz zaman alabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni akıllı saat modeli